Ірина Миронова — еколог за фахом. Тож сміття вдома сортує вже давно. У паперову коробку збирає весь папір і раз у кілька місяців здає у пункт прийому. Віднедавна має й для органіки контейнер — його вивозить на дачу.

Якщо забрати зі сміття органічний контент, ми зможемо позбутися смороду та займання на сміттєзвалищах,
— розповідає Ірина Миронова

Дбає про екологію пані Ірина навіть коли виходить з дому. Так у дорогу завжди бере горнятко для кави, щоб не купувати її у паперовому посуді. Адже на ньому є тонкий шар поліетилену, який шкодить довкіллю. А у кав'ярнях не користується соломинками. На закупи ж ходить із своїми торбинками та навіть пакетами, щоб не збільшувати їх кількість вдома.

Читайте також: На неймовірно красивих фото француз показав масштаби нашого сміттєвого сліду

Крім того, купуючи продукти, пані Ірина вибирає їх паперовою серветкою, замість одноразових рукавичок. Радить еколог оминати на закупах і продукти у тарі зі спіненого поліпропілену. Його у нас ніде не переробляють, а через те, що легкий — вітром "гуляє" по сміттєзвалищі. У супермаркетах наразі лише думають чим його замінити.

Та навіть якщо покупець набрав пластику на закупах, викидати його можна правильно. Будь-яку тару перевізники відходів просять скидати до баків для пластикових пляшок. На підприємстві її посортують за типом.

А от використані батарейки можна збирати з усіма сусідами в будинку. Теж саме можна зробити і з корками від пляшок.

Перевізники ж відходів у Львові кажуть, жителі міста стали краще сортувати сміття.

"Ми з кожним місяцем бачимо тенденцію до росту: більше накопичення скла, паперу. Тобто тенденція до збільшення є, але цифри ще дуже мізерні", — розповів керівник відділу корпоративних клієнтів перевізника сміття Юрій Демцьо.

Щодня у Львові назбирується від семисот до тисячі тонн сміття. А переробляють лише до 5% з цього об'єму. Тоді як у Європі на переробку іде дві третини відходів. Світовій лідер у цій справі — Швеція. Там сміття є сировиною для виробництва електричної і теплової енергії. Країна навіть забирає відходи у сусідів, бо власних їй вже бракує.

Читайте також: Як Європа поборола сміттєву катастрофу