Мовляв, у Кабміні вийшла постанова, згідно з якою на 3 місяці призупинено будь-які виплати чорнобильцям. Однак чомусь під дію цього документу попало лише 4 райони Київщини, Миронівський в тому числі.

Незадоволені люди кажуть, якщо виплати не відновлять - готові до радикальних дій.

"Образливо, що в 86 році чиновники ніхто не поїхав туди, а посилали простий народ. Якщо треба буде, перекриємо дороги, якщо треба буде, перекриємо залізничні дороги, але ми не зупинимося", - запевняє жителька м. Миронівка Олександра Подольська.

Пенсіонери-чорнобильці відсуджували свої доплати в суді

Голова Миронівської райдержадміністрації Валентина Усик каже - за законом доплачувати до пенсій чорнобильцям мали ще з 2006-го року. Однак пенсіонери про це не знали і грошей не отримували. І лише торік, довідавшись про відповідну норму, масово ринули у суди. Тепер же Феміда, через наплив позивачів, не може впоратися із роботою.

"Їх не відмінено, їх тимчасово призупинено, щоб просто навести в судочинстві порядок. Чому саме ці райони, тому що тут саме більше ліквідаторів, так на Київщині вийшло", - каже голова Миронівської райдержадміністрації Валентина Усик.

Мешканці Миронівки жаліються і на владу, яка їх обвела навколо пальця, і на суди. Кажуть - місцева Феміда несправедливо розподіляє гроші.

"Одним платять 900 рублів, другим 600, тим платять за півроку, тим за рік. А Одні получили по 25, а то й по 60 тисяч", - скаржиться жителька м.Миронівка Галина Федорівна.

"Дайте всім по 1000 гривень. Це ж зловживання, це справжня корупція", - вважає жителька м.Миронівка Світлана Василівна.

У Кабміні не відреагували на чорнобильців

Тим часом депутати із інших районів, у яких теж чорнобильці залишилися без грошей - шукали правди у Києві. Їх вислухали у Міністерстві соціальної політики і навіть пообіцяли допомогти. Однак зрушень ніяких.

"В Кабміні ми просилися до Тігіпка, але прийняла Надрага, заступник його. Надрага був дуже сильно здивований або робив вигляд, що здивований, що рішення поширюється тільки на місто Славутич і 3 райони Київської області. Відповіді ми ні од кого не отримали відповіді", - розповідає депутат Рокитнянської міської ради Павло Голик.

Це вже не перший мітинг чорнобильців. Раніше протестували проти припинення виплат жителі Рокитнянського, Кагарлицього та Богуславського районів. Тепер же усі їх мешканці планують об'єднатися і шукати правди у столиці. Вже у вівторок зранку вони будуть біля стін Верховної Ради.