Аварія на залізниці

На заході Іспанії неподалік від міста Сантьяго-де-Компостела зійшов з колії швидкісний потяг. Жертвами аварії стали 80 людей, понад 170 постраждали. Спеціальна комісія винним у катастрофі вважає машиніста. На ділянці, де максимально допустима швидкість складала 90 кілометрів, він розігнався до 190-та.

"Для усіх тих, хто народився в Сантьяго, включно зі мною, це найсумніший день у житті", — сказав після трагедії прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой.

В Іспанії оголошено триденну загальнонаціональну жалобу, а в автономній спільноті Галісія, де сталася аварія, — семиденну.

Постав перед судом

У Великобританії аспіранта з Дніпропетровська, 25-річного Павла Лапшина звинувачують у вбивстві пенсіонера з Бірмінгема Мохамеда Саліма, коли той повертався з вечірньої молитви. Лапшину також інкримінують низку терористичних атак у період з 24 квітня до18 липня поблизу мечетей у Волсоллі, Тіптоні та Вулверхемптоні. Суд розпочав розгляд справи.

Зазначимо, Лапшина раніше притягували до відповідальності — в Україні. За інформацією міліції, три роки тому хлопець влаштував невеликий вибух у власній квартирі. Справу правоохоронці розцінили як дрібне хуліганство.

У полоні

У Лівії захопили судно з дев’ятнадцятьма українськими моряками. Київ вимагає від Тріполі негайного звільнення корабля та членів екіпажу.
Судно "Етель" прибуло до Лівії 17-ого липня під прапором Сент-Кіттс і Невіс. Цього ж дня озброєні люди захопили корабель та екіпаж. Вони кажуть, що захищають інтереси двох десятків бізнесменів, яких пограбував власник судна.

Хакерів під суд

Прокуратура США звинуватила чотирьох росіян та одного українця в організації наймасштабнішої хакерської атаки в історії США. За 7 років злочинної діяльності чоловіки зламали рахунки 17-ти компаній та бірж, а також 160-ти мільйонів власників кредитних карток.

У списку постраждалих компаній — бельгійський банк Dexia, французька мережа супермаркетів Carrefour та американська біржа NASDAQ.

Міліція не винна

Прокуратура закрила кримінальне провадження щодо бездіяльності правоохоронців під час нападу на журналістів 18 травня у Києві. Як випливає з постанови, копію якої оприлюднив на своїй сторінці у Facebook один з потерпілих — Влад Содель, саме міліція розборонила учасників сутичок. А те, що окремі правоохоронці вчасно не відреагували на побиття представників ЗМІ, у прокуратурі пояснили їх невмінням швидко оцінити ситуацію.

17 тисяч за свободу

Шевченківський райсуд Києва відпустив під заставу 19-річного активіста "Свободи" Сергія Бондаря, якого затримали за підозрою в пошкодженні БРДМ 18 травня, під час акції протесту опозиції. Суд зобов'язав його заплатити заставу в 17 тисяч гривень. Сам Бондар рішення буде оскаржувати. Мовляв, для нього — сума застави несправедлива.

За протест - під арешт

Шевченківський райсуд засудив Василя Любарця до 10 днів адмінарешту. Ініціатора "Врадіївської ходи" визнали винним у порушенні правил проведення мирних зібрань, коли він з активістами протестував на майдані незалежності. Хоча зранку інший суддя цього ж суду закрив справу проти активіста. Арешт Любарця його захист оскаржуватиме. Сам же координатор "Врадіївської ходи" — оголосив голодування.

Нагадаємо, 18-го липня учасники так званої "Врадіївської ходи" у Києві на майдані Незалежності розбили наметове містечко. Їх розігнав "Беркут". Протестують активісти проти дій правоохоронців — після інциденту з побиттям і зґвалтуванням Ірини Крашкової.

Міліцейське свавілля

Новий скандал з міліцією — у Криму. Житель Джанкоя стверджує, що його побив начальник сектора карного розшуку місцевого відділку міліції. Правоохоронці начебто вибивали з нього свідчення. Чоловік потрапив до лікарні, де йому видалили селезінку.

Підозрюваного в побитті затримано. Йому інкримінують перевищення службових повноважень. Покарання передбачає позбавлення волі на термін до 8 років.

Боргова економіка

Президент схвалив вексельні розрахунки. Віктор Янукович підписав закон з поправками до держбюджету, який дозволяє Кабміну ввести в обіг п'ятирічні векселі з прибутковістю до 5%. Відтак уряд отримав право реструктуризувати фактичну бюджетну заборгованість станом на початок року через видачу фінансових казначейських векселів. Боргові папери видаватимуть органи, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів. Закон передбачає, що до кінця поточного року підприємцям можуть відшкодовувати ПДВ цими паперами.