У нового очільника "Укравтодору" Славоміра Новака – колишнього міністра транспорту Польщі, пояснення поганому стану доріг, ті ж самі, що і в його численних попередників.

"В Україні фінансування ремонту доріг протягом останніх десяти років вистачало на 3-5% від обсягу усієї мережі – це хронічне недофінансування", – переконаний Славомір Новак.

Але є й інше пояснення поганому стану доріг.

Із 100% коштів, які потрапляють в "Укравтодор", лише 60% йдуть на дороги, а решта, у вигляді "відкатів", повертається і розподіляється між зацікавленими особами",
– каже Володимир Шульмейстер.

Після Майдану він встиг попрацювати в Міністерстві інфраструктури заступником міністра. Каже, повірив у незворотність змін після Революції гідності тому й покинув роботу у закордонній компанії.

Читайте також: Експерт приголомшила фактом про українські дороги

Володимир Шульмейстер визнає, що зламати систему крадіжок в "Укравтодорі" і Міністерстві не зміг і вирішив, що краще буде звільнитися. Шульмейстер впевнений, що навіть за такого фінансування як сьогодні, дороги могли б бути набагато кращими. Якщо тільки зламати систему крадіжок і "відкатів" при будівництві та ремонті автошляхів.

"Укравтодор" – це агентство, яке розпоряджається грошима, які приходять від міжнародних фінансових інститутів. Так ось, перед тим, як ці гроші перераховуються в регіони, існує домовленість, що частина цих грошей буде повертатися у вигляді кешу. І ось ці потоки з регіонів, вони концентруються, сходяться в "Укравтодорі", – додає екс-чиновник.

Підтвердженням слів Шульмейстра став відеозапис, який з’явився нещодавно в мережі Інтернет. На ньому людина, схожа на Володимира Сущенка – заступника голови "Укравтодору", в ресторані обговорює, як засвоїти закордонні кредити, які виділяються на ремонт українських доріг:

"МФО-шне фінансування" про яке говорять співрозмовники, – це кредити міжнародних фінансових організацій. Лише Європейський банк реконструкції та розвитку виділив "Укравтодору" 450 мільйонів євро на оновлення автошляхів. Світовий банк і того більше – 560 мільйонів доларів.

Читайте також: Не дороги, а напрямки: що не так з будівництвом та ремонтом українських доріг

На відео стає зрозумілим куди зникають такі гроші, а дороги лишаються так само розбитими. Людина, схожа на заступника голови "Укравтодору", розповідає про свої статки: "Я будинок 320 квадратів построів, гостинний дом на 150 квадратів построів, беседка там єсть на 50 квадратів. Басейн десь на 80. Так потихеньку все достраював, там садочок посадив, горки поробив, собаку завів. У мене там німецька овчарка".

Реальний заміський маєток Володимира Сущенка знаходиться під Києвом, у селі Гоголів. Там і основний будинок "тягне" на 320 квадратів, і чималий гостьовий, і альтанка, і басейн, і навіть собака такий самий. І це ще не всі статки Сущенка.

Два роки тому за часів його роботи директором комунального підприємства "Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Печерського району" міста Київ, він із дружиною придбав дві квартири у новобудові. Квартири розташовані двері в двері. Там і персональний домофон, і камера спостереження встановлена. Загальна площа обох квартир понад 160 квадратних метрів. У своїй декларації Сущенко вказав їхню вартість — близько двох мільйонів гривень.

Як при скромній зарплатні чиновника дорожньої сфери можна було назбирати все це майно та чому не вдається подолати корупціонерів у "Укравтодорі" – дивіться у розслідуванні журналістів.