Про це наголосив вчора під час пленарного засідання ВР народний депутат від фракції “Блок Петра Порошенка” Олег Мусій.

“Пан Демчишин минулої п'ятниці нам розказував про існування меморандуму і що він його вже підписав. І сьогодні він запевняв в своєму підписі під меморандумом. Це не відповідає дійсності. Міністр вчергове обманює український парламент і не тільки. Він вкотре обманює всю вугільну галузь — це 50 тисяч шахтарів”, — сказав Мусій.

Він привернув увагу прем’єр-міністра до цього факту, наголосивши, що відбувається “системне ігнорування і невиконання доручення прем'єр-міністра міністром Демчишиним про те, що 5 міністрів повинні брати участь в засіданні робочої групи".

Мусій зазначив, що "8 депутатів регулярно брали участь і поставили свої підписи під меморандумом. Натомість ми бачимо, що міністри не мають часу проаналізувати цей документ, який хоча б частково почне рятувати вугільну галузь".

На переконання нардепа, ігнорування проблем вугільної галузі представниками профільного міністерства ставить питання щодо їх відповідності займаним посадам.

"І якщо такі міністри будуть далі продовжувати ігнорувати вимоги вугільної галузі, ми, народні депутати, повинні ініціювати відставку подібних міністрів", — сказав Мусій.

Нагадаємо, що 28-29 січня українські шахтарі пікетували Кабінет міністрів з вимогою погашення боргів та повернення дотацій державним шахтам. Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк провів зустріч з представниками профспілкових організацій вугледобувних підприємств і доручив міністру енергетики створити комісію з питань реформування вугільної галузі, яка, зокрема, займатиметься соціальними питаннями шахтарів. Комісія повинна була закінчити свою роботу і надати її результати до 2 лютого, однак досі цього не зроблено.

Деякі члени комісії, зокрема, нардепи з різних фракцій, а також лідери профспілкових організацій гірників Віктор Турманов, Михайло Волинець та Микола Волинко наголошують, що міністр Демчишин самоусунувся від роботи в міжвідомчій комісії. Відповідне звернення було направлене на ім’я прем’єра. В ньому серед іншого зазначено, що запропонований міністерством енергетики проект меморандуму не містить комплексних заходів для подолання кризових явищ у вугільній галузі.