Станція назавжди припинила генерацію енергії. Фактично енергоблок зупинили ще 5 грудня у зв’язку з несправностями у системі захисту.

Однак, за день до офіційної церемонії закриття його знову запустили. Щоправда, символічно, лише на 5% потужності.

Історія Чорнобильської АЕС почалася 1972 року. 15 серпня в 11 годині дня урочисто залили перший кубометр бетону у фундамент енергоблоку та заклали капсулу з листом до майбутніх поколінь.

Перший блок ввели в експлуатацію у 1977-му. Та вже через 5 років на АЕС сталася перша аварія. Стався потужний викид радіоактивних речовин в атмосферу, забруднено велику територію. Тоді влада назвала наслідки впливу на навколишнє середовище незначними.

Та події 1986-го приховати було неможливо. 26 квітня на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався вибух, який повністю зруйнував реактор. Наслідки були катастрофічними. Хмара, яка утворилась після вибуху, рознесла радіацію по більшій частині території Європи.

Аварія стала найпотужнішою за всю історію атомної енергетики. Для її ліквідації загалом залучили більше 600 тисяч людей, які ціною власного здоров'я зуміли запобігти ще страшнішим наслідкам. Із 30-кілометрової зони навколо станції евакуювали понад 155 тисяч осіб.

Незважаючи на жахливу катастрофу, станція все ж відновила роботу. Світова спільнота вимагала закриття небезпечного об’єкту, який продовжував працювати навіть попри подальші часті аварійні ситуації. Лише через 14 років після вибуху станцію таки закрили.