Загалом аварія забрала життя більше 20 тисяч людей, постраждали півмільйона осіб. Офіційно причини катастрофи досі не встановлені. Серед озвучених версій як порушення техніки безпеки, так і саботаж.

У 70-х влада Індії почала активно залучати іноземні інвестиції в промисловість. Так американська компанія Union Carbide Corporation отримала дозвіл на будівництво заводу з виробництва пестицидів. Та з часом підприємство стало збитковим, коштів на оновлення устаткування просто не було, а системи безпеки не працювали.

Можливо, саме це і стало причиною того, що в ніч на 3-тє грудня 1984 року 42-ві тисячі тонн отруйних випарів накрили місто. Лише в перший день загинуло 3 тисячі осіб. Величезна кількість жертв спричинена високою щільністю населення регіону, несвоєчасним інформуванням та вітряною погодою.

Притягти до відповідальності американців так і не вдалося. Фігурантами кримінальної справи щодо службової недбалості стали семеро індійських топ-менеджерів. У 2010-му всіх їх засудили до позбавлення волі на 2 роки в’язниці та 2000 доларів штрафу — така ціна життя 20 тисяч людей за місцевим законодавством.