Таку думку сайту "24" висловив політичний експерт Тарас Чорновіл, коментуючи голосування Верховної Ради про скасування раніше прийнятого парламентом рішення про збільшення заробітної плати народним депутатам.

Народним депутатам, вважає експерт, треба встановити зарплату, яка дасть можливість повноцінно виконувати роботу. Рівень оплати їхньої праці має створювати умови для того, щоб не брати хабарі. Інакше Україна повністю перетвориться на корупційну державу. Водночас, зауважує він, жадібність серед народних депутатів України інколи доходить до того, що багаті парламентарі вибивають собі грошову компенсацію на житло в Києві.

Найкращий спосіб вирішення проблеми – визначити на законодавчому рівні можливість депутатам публічно відмовитися від зарплати – частково, а то й повністю. Хоча зараз інколи це також відбувається. Але кошти, які начебто направляться на якісь фонди, насправді можуть піти на чергове відвідування дорогого ресторану, приміром. А треба зробити так, щоб гроші, від яких відмовився депутат, залишалися в бюджеті. Тоді це буде економія,
– переконаний Чорновіл.

Тому, на його погляд, все-таки зарплати депутатам треба поступово підвищувати, але прив'язати цей процес до загального підвищення зарплат для всіх українців.

"Є надія, що згодом у парламенті буде більше спеціалістів, а не товстосумів. Завдання суспільства – щоб у парламент приходили спеціалісти середнього прошарку, які ще не зав’язані на власному бізнесі. Зрозуміло, що в них повинна бути гідна зарплата", – наголошує Чорновіл.

Більш детально про зарплати народних депутатів читайте в матеріалі: Зарплата для депутата: коли і наскільки треба підвищувати зарплати парламентарям?

Наразі, вважає політолог, народним депутат треба зберегти нинішній рівень зарплати з тим, щоб надалі із оприлюдненням е-декларацій можна було відстежити, що парламентарій із великими статками відмовився від зарплати, таким чином зекономивши бюджетні кошти.

Це був би варіант, щоб остаточно не зарізати чесних депутатів. З іншого боку, не витрачати на заможних депутатів ресурси держави. І поступово підвищувати оклади,
– наголосив Тарас Чорновіл.

Нагадаємо, 1 листопада Верховна Рада прийняла постанову, яка скасовує раніше прийняте парламентом рішення про збільшення заробітної плати народним депутатам.

20 жовтня народні депутати при голосуванні за Держбюджет на 2017 рік у першому читанні, серед іншого, ухвалили рішення підвищити власні зарплати вдвічі. Приблизно до 36 тисяч гривень в місяць.