Щоправда теперішні і майбутні молодіжні програми безкоштовних квартир українським родинам не обіцяють.

“Держава не будує житло для передачі у власність. Це на наш погляд є дуже соціально виваженим. Держава або помагає дешевими і доступними кредитами, або субсидіями, або надає можливість знімати житло в найм чи в оренду у відповідному житловому фонді”, - каже голова правління Держфонду сприяння молодіжному житловому будівництву Леонід Рисухін.

Нині законотворці разом із Держфондом планують запровадити систему субсидій для тих, хто виплачує кредити комерційним банкам. А також стимулювати утворення житлово-будівельних кооперативів. ЖБК начебто повинні зменшити вартість квадратного метра удвічі.

“Фактично, що це таке? Держава надає нам ділянку земельну безплатно. Перше - це економія. Каналізація, газопровід, електрика - за рахунок держави інфраструктура, ще менше іде собівартість”, - каже народний депутат України Андрій Пінчук.

Другий рік в Україні діє програма "Доступне житло". Киянину Володимиру Мельнику пощастило стати її учасником - торік держава оплатила 30 відсотків вартості його сучасної двокімнатної квартири. Щоправда, заради неї йому довелось продати попереднє житло і реєструватись для участі у програмі одним з перших. Пізніше охочих стало більше, ніж виділених грошей.

“Протягом місця наскільки я пам’ятаю не було взагалі нікого. Люди чи не вірили, чи була мала інформаційна підтримка. А потім десь в грудні коли я вже прийшов оформляти, коли я вже підписував угоду, то неможливо було ввійти. Напевно на день було 20 людей і квартир вільних вже не було”, - каже учасник програми "Доступне житло" Володимир Мельник.

Доступним житло стало торік для менше 600 сімей. Це тоді, коли в Україні за власною оселею лише офіційно у черзі стоїть більше мільйона родин. Цьогоріч, переконують у Державному фонді, пільгові кредити зможуть отримати близько півтисячі сімей. З допомогою програми "Доступне житло", очікується, квартири придбають менше 900 сімей.