В уряді знайшли спосіб фінансування потреб - добровільні пожертви

Влада відкрито просить гроші в людей: мовляв, хто чим може. Не минуло й місяця, як чуйні громадяни скинулися на 90 мільйонів гривень для потреб армії. В Міноборони запевняють, що гроші освоюють як слід.

Уже 32 мільйони на закупівлю бронежилетів на спальники і підстілки до спальників, вони себе оправдовують, бували в районах застосування, і все це виправдовується. Теж виділили суму більше 15 мільйонів на ліки, – розповідає заступник начальника Головного командного центру ЗСУ Олександр Розмазнін.

А завдяки пожертвам церкви вдається навіть вкроїти на техніку

"На відновлення техніки і озброєння. Українська церква київського патріархату допомогла поставити на крило 5 гелікоптерів", – додав Розмазнін.

Не лише грошовитим дзвінком, а й особистою допомогою – люди купують матраци, бронежилети, все, чого потребують військові та організовуються, аби передати це все особисто. "Автомайданівці" з цією метою здійснили автопробіг "Шлях миру" Миколаївщиною, Херсонщиною та Одещиною.

Всі допомагають хто чим може. Хто приносить там пиріжки солдат підгодовувати. Хто там… я не знаю… в перший час бензином допоміг. Хто як може, так і допомагає, – згадує командир військової частини Микола Калініченко.

МОН попросило людей допомогти зі ЗНО

У Міністерства освіти – свій фронт – ЗНО. Держава організаторів тестування забезпечить найнеобхіднішим, але без допомоги громади не обійтися. Освітяни зізнаються – ідею з пожертвами запозичили у військових, але у них йдеться не про гроші.

Ми грошей живих не просимо і взагалі бачити їх не бажаємо, але якщо буде з’являються такі можливості, щоб допомогти із закупівлею певних необхідних засобів для проведення тестування, то ми будемо вдячні, тому що це справа загальнодержавна, – пояснює заступник міністра освіти і науки України Павло Полянський.

"Загальна сума боргу по всій системі, включаючи регіональні центри, це близько 5 мільйонів гривень. Це переважно борги за 2013 рік, але є й за 2012", – повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук.

Попередня влада натякала на скасування ЗНО, тому підготовка до тестування просувалася зі складнощами. Але минув тиждень після звернення, і в Міністерстві освіти повідомили – благодійники знайшлися.

Ми маємо надію на співпрацю. Передчасно казати, думаю ті люди самі про себе скажуть, але ми зараз перебуваємо, так би мовити, в обнадійливому стані. Не кошти, а матеріали необхідні для проведення тестування, як то обладнання для українського центру, воно дуже специфічне, воно не виробляється в Україні, його треба імпортувати, а це митні процедури, ці речі потрібні сьогодні вже, – каже Полянський.

"По волонтерській діяльності і по благодійних внесках надзвичайна зміна активності відбулася у зв’язку з Євромайданом. Ми бачимо величезну кількість благодійників нових, які не були відповідальні за державу таким чином – власними грошима. І величезне збільшення обсягів фінансування, обсягів подарунків, обсягів внесків. Люди сприймають державу, армію як своє власне, як те, що моє, моя справа, як справа моєї родини", – пояснює соціальний психолог Галина Довбах.

Міністерство сім'ї, молоді та спорту шукає спонсорів

У Міністерстві сім`ї, молоді та спорту на реалізацію недофінансованих програм шукатимуть спонсорів. Грошей, як і всім, бракує. Скоротили не лише програми, але й апарат відомства та кількість службовців.

Капітальні будівництва та ремонти заморозили для того, щоб залишити події за календарем спортивне, для того, щоб залишити виплати людям. У нас є недофінансування біатлону, відповідно, ми з цього робимо проект і представляємо його спонсорам на огляд, просимо дофінансувати, – заявив міністр молоді та спорту України Дмитро Булатов.

В одній з київській спортивній школі грошей від держави теж не чекають: вже багато років заробляють самі. За свої кошти ремонтують тренувальні майданчики.

Немає, не виділено грошей на підготовку саме спортсменів. Не будуть гроші виділені на навчально-тренувальні збори, на змагання, на турніри, – каже директор ДЮСШ № 15 Руслан Канавський.

У Мінкульту немає грошей на вшанування деяких пам'ятних дат

У Міністерстві культури збір коштів на разі не оголошують, але цього року менше святкуватимуть: скасовано вшанування деяких пам'ятних дат. Крім того, урізали фінансування театрів.

9 травня буде вшанування, далі день Конституції, день Незалежності, і заходи щодо двохсотліття вшанування Тараса Шевченка і по Голодомору дати. По театрах дійсно є скорочення 1,4%, це 8 мільйонів, якщо в загальному. Скорочення, перш за все, буде стосуватися керівного складу щодо верхньої межі, тобто 15 мінімальних зарплат, – повідомив міністр культури України Євген Нищук.

"Якраз на культуру найменше скорочення. Приблизно пропорційно скоротили всі статті, які стосуються всіляких концертних, фестивальних заходів, а ті, які стосуються зарплат, утримання навчальних закладів, то ті статті практично не скорочені", – додав народний депутат України В'ячеслав Кириленко.

Шахтарів лякали перерахуванням грошей на відбудову Майдану

Курс на благочинність легко використовують спритні шахраї. Російське НТВ розповіло, як київська влада обдирає одеських онкологів. Коментує нібито лікар місцевої лікарні.

Побачивши сюжет, одеські медики заявили про чергову брехню росіян – в одеському онкологічному диспансері ніколи не працював лікар на ім’я Андрій Тихомиров.

У нашому диспансері протягом десяти років такі співробітники не працювали. Я так розумію ординаторська, в якій знаходився лікар, я так розумію, не зовсім пристойно одягнений в медичний халат з чужого плеча, якісь обдерті стіни, взагалі нас це дуже здивувало, у нас немає подібної ординаторській, подібного приміщення, де можна зняти подібний епізод, – пояснив головний лікар одеського онкологічного диспансеру Микола Добровольський.

На Донеччині профспілкові діячі лякали шахтарів обов'язковим збором на відбудову київського Майдану. Робітникам, яким на той час затримували заробітну плату, пропонували здати для цього від 5 до 30 відсотків окладу.

Це відбувалося в місті Красний Луч, об'єднання Донбас-антрацит, голова територіального комітету профспілки вугільної промисловості. І технологія передбачала збір коштів на відновлення Майдану, відбудову міста Києва, – розповідає голова незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

Аферу вдалося зупинити. Та, не дивлячись на численні спростування, про збір коштів на ремонт столиці у східних регіонах говорять досі.