"За здоров'я своїх дітей відповідають батьки в першу чергу і їх домашній лікар. Якщо вони мають загальний контакт з лікарем і лікар це підтримує, то я згодна з "радою" про те, щоб дійсно не прививали дітей. У нас багато дітей, які після щеплень мають ускладнення. І їх не приймають до державного садку.Тому що діти вже вважаються інвалідами", - каже завідуюча дитячим садкомІрина Євтушенко.

Нагадаємо, згідно з чинним законодавством в садок можуть взяти лише дитину, яка має довідку про щеплення, або довідку від лікаря, що вакцина їй протипоказана.

До того ж, норма про обов’язкову вакцинацію суперечить Міжнародній Конвенції з прав дитини, - нагадує дитячий омбудсмен Юрій Павленко, тому новий законопроект унеможливить порушення документу.

"Загалом позитивно ставлюсь до цієї законодавчої ініціативи. Вона відкриває, розширяє можливості для дітей отримувати дошкільну освіту і жодним чином не ставить дітей в залежність зокрема від бездіяльності чи недостатньої діяльності центральної та місцевих органів по забезпеченню дитини вчасною і якісною вакциною", - сказав Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко.

Між тим, лікарі категорично проти нововведення. Кажуть, це може спричинити епідемію інфекційних захворювань.

"Хоча стовідсоткової гарантії ніхто вам не дасть, що зробивши щеплення, у дитини не виникне ускладнень. Але, що дуже важливо, якщо дитина захворює інфекційними захворюваннями, то ризик померти від інфекційного захворювання або отримати ускладнення після перенесеної інфекції значно більше, ніж той ризик, який отримує дитина при вакцинації", - вважає педіатр Людмила Алексеєнко.

Сьогодні, традиційні щеплення від коклюшу та дифтерії зробили лише 35% українських дошкільнят. Вакцинувати малюків від кору, паротиту, віспи та краснухи погодились більше 56 % батьків. Від гепатиту B - лише 17%.