Таку думку Горбулін висловив у своїй статті у виданні "Дзеркало Тижня. Україна".

"Ми повинні чітко розуміти, що для України військова загроза з боку Росії не зникне ніколи. Причому ймовірність зростання цієї загрози (і перехід її до активної фази) тим вище, чим менш успішною буде робота Росії з дестабілізації України іншими методами", – переконаний експерт.

За словами колишнього секретаря РНБО, не варто плекати марних надій, адже у разі відкритої війни один-на-один в України нема жодних шансів через різницю у потенціалі збройних сил.

В разі прямої масштабної військової агресії Росії проти України наші шанси вистояти в ній мінімальні. Наші потенціали настільки різні, що очікувати іншого складно. Щонайменше, це справедливо для нинішнього стану українських Збройних сил і їх військово-технічного забезпечення. Наше завдання максимум (знову ж таки – виходячи з сьогоднішнього реального стану ЗСУ) – завдати противнику максимальної шкоди, уповільнити його (щоб дочекатися допомоги з боку наших союзників – якщо вони захочуть її надати) і зробити для противника подальше просування (утримання території) дуже дорогим "задоволенням",
– наголосив Горбулін.

На думку експерта, Україні варто зосередити свої сили на тому, щоб не допустити такої війни.

"Це включає в себе всі дії, спрямовані на ослаблення РФ (дипломатичне, економічне, інформаційне), посилення нашого потенціалу стримування агресора (в тому числі – шляхом переозброєння армії і політичної консолідації суспільства) і зміну самого підходу до осмислення загроз, а також до реагування на них. Втім, багато що тут залежить не тільки від нас, але і від наших європейських партнерів, які про їхні стосунки з РФ все частіше висловлюються досить двозначно", – додав він.

Тим часом міністр оборони Польщі Антон Мацеревич анонсував прийняття на саміті НАТО у Варшаві рішення, яке змусить Росію піти з захоплених територій України.