Про це пише професор Університету Рутгерса в Ньюарку Александер Дж. Мотіл у статті для Foreign Policy.

"Зазвичай війни ведуться за трофейну територію: переможці її отримують, а переможені втрачають. В даному випадку крах Донбасу означає, що той, хто контролює анклав, по суті справи, є переможеним", — вважає автор.

"За даними ООН, з 5 млн осіб, які раніше населяли анклав, близько 2 млн покинули його з березня 2014 року", — відзначає автор. Оскільки багато з цих біженців — освічені професіонали з середнього класу, анклав поніс непоправну втрату у сфері інтелектуального і людського капіталу, стверджує політолог. "З 3 млн залишилися приблизно 2 млн - діти та пенсіонери: таким чином, залишається 1 млн працездатних дорослих, які повинні їх утримувати, обслуговувати економіку, яка руйнується, і воювати", — міркує Мотіл.

Читайте також: Ризик ядерної війни найвищий з 1962 року, — The Economist

Путін волів би, щоб Київ взяв на себе витрати з постачання регіону та його відновлення, вважає автор.

Однак Україна ні за що це не зробить, поки анклав контролюється сепаратистами, які наполягають на тому, що вони ніколи не залишать свого прагнення до незалежності,
— йдеться в статті.

На думку політолога, Україна може виграти, наполягаючи на тому, що вона ніколи не залишить Донбас, при цьому не роблячи нічого для того, щоб його звільнити. "Час на стороні України, саме тому, що перемога в цій "гібридній" війні означає втрату території", — вважає автор статті.

До слова, військовий експерт Ігор Козій вважає, що Путін введе війська, якщо буде привід.