Українська інтелігенція, не лише ми, а й Жадан, Курков, Кококтюха та багато інших – ми їздимо по країні, проводимо зустрічі аби ліквідувати ту гуманітарну катастрофу, що є зараз в Україні. Лише за минулу осінь ми наїздили по Україні 14,5 тис. кілометрів, відвідали 33 міста і 100 разів виступили, - розповів Віталій Капранов.

При цьому, Дмитро Капранов наголосив, мистецтво – це зброя мирного часу.

Ми можемо надихати військових на бій (у нас були виступи перед солдатами в Криму), але це вузько. Але найважливіша функція митця – навчити відрізняти людей добро від зла, - вважає Дмитро Капранов.

На думку письменників, зараз на Донбасі серйозна проблема з ідентифікацією зла. Люди там не розуміють, кого справді варто підтримувати.

“Те, що вчора було толерантністю (Схід треба зрозуміти, що їм зручніше говорити російською, що їхні герої – Ленін і Сталін), вже сьогодні обертається кров’ю”, - кажуть Капранови.

Якщо по Україні стоять пам’ятники катам – в цій країні буде литися кров. Прославляючи катів, ми дітям даємо приклад – йому поставили пам’ятник за те, що він убивав людей, - вважає Д. Капранов.

Брати Капранови також розповіли, що провели дослідження аби визначити скільки бібліотек припадає на повнолітнього українця у регіонах. В результаті з’ясувалось, що кількість бібліотек, фактично, – обернено пропорційна кількості прихильників Януковича.

Для дослідження використали дані з сайту ЦВК про голосування виборців у регіонах України у 2004 році. Як виявилось, чим менше бібліотек на одного виборця, тим більше голосів за Януковича у третьому турі виборів у 2005 році.

Так, за підрахунками Капранових, найменше бібліотек на душу виборця - у Севастополі, на другому місці – Донецька область, далі стоїть Луганщина, далі – Крим.

Сьогодні, - кажуть Капранови, ми бачимо результат.

Тому вихід, на думку письменників, – пакет культурної реанімації: відкриття нових бібліотек і книгарень в регіонах, впровадження справжньої української мови у школах.

Жителі Донбасу мають захотіти читати і вчитись, щоб не бути рабами і розуміти, що господарями Сходу можуть бути лише мешканці Сходу, - наголошують Капранови.

Письменники також прокоментували фразу про “непочутий Донбас”.

В нас 4 роки при владі був Янукович – а зараз кажуть: Донбас не чують. Попередні роки більшість в Раді – Партія регіонів – знову Донбас не чують. У київській адміністрації – більшість начальників з Донецька. То кого ми не чуємо? І кого ж тоді чуємо?, - риторично запитав Дмитро Капранов.

При цьому письменники наголосили, що вони не з Тернополя чи Львова, а народились на Миколаївщині.

Ми з такого ж регіону як Донецьк чи Луганськ, тому ми маємо право про це говорити. Але спекуляція, брехня і шантаж – не повинні керувати державою, - наголосили Капранови.