Політичні репресії

Коли ми обговорюємо політичні репресії, то під цим розуміємо утиски української ідеї та демократії. Ці утиски здійснювались проти конкретних осіб, а також репресовані були цілі народи. Такі речі є геноцидом. В Україні залишаються ознаки політичних репресій. За часів Януковича, ми пам’ятаємо, як був кинутий за ґрати хлопець за те, що намалював портрет Януковича з цяточкою на лобі.

Деякі прикрі факти зараз мають місце. Вже кілька місяців сидить у Вінниці активіст, який публічно розірвав портрет нового Президента.

Ставлення нової влади

Мені приємно, що на урочисте засідання Верховної Ради 8-го травня були запрошені політв’язні радянських часів, таким чином держава визнала їх, як борців за Україну. Але у ставленні влади до протестів ситуація не змінилась. Вона досі не любить пікети проти Президента чи виступи за відставку високопосадовців.

Ніхто не пам’ятає, що за тиждень після перемоги Майдану, за 5 із 10 диктаторських законів проголосували опозиційні проєвропейські фракції. Тому що у них, на той час, була домовленість про спільний уряд з регіоналами.

Зміни в суспільстві відбуваються через просвітництво і через вибори. Слід пояснювати людям, щоб вони не обирали популістів.

Репресії в Криму та Донбасі

Політичні репресії також відбуваються на окупованих територіях. У Криму за російськими законами був засуджений хлопець, який є громадянином України.

А на окупованих територіях, на Донбасі розрізали животи, за те що люди відчували себе українцями.

Репресувати можна не тільки людей, але й історичну спадщину. Трьома наказами Сталіна були знищені понад 1400 географічних назв у Криму і перейменовані на радянський лад. Українська держава має не лише на мітингах говорити про повагу до кримських татар, а й доводити справами і виправляти гріхи радянської системи, допомагати кримським татарам, які були змушені виїхати з Криму після його окупації.

Судовий процес проти окупантів

Україна може почати міжнародні судові процеси проти окупації своєї території та вбивства власних громадян, але замість цього Україна продовжує торгувати з окупованими землями. Ми не влаштували бойкот цих територій, туди досі є транспортне сполучення. Європейців дивує таке ставлення, ми мусимо це змінювати.