Кажуть, дорослі просто таки халатно ставляться до правил перевезення дітей в інші країни або ж взагалі не знають їх.

"Неповнолітні діти віком до 18 років можуть прямувати у супроводі батьків або законних представників за проїзним документом дитини, також вони можуть прямувати будучи вписані в закордонні паспорти батьків або законних представників, при цьому повинні бути вклеєні фотокартки з 5-річного віку дітей", - каже заступник начальника штабу Луцького прикордонного загону Михайло Котов.

Угоди про перетин кордону з кожною окремою країною можуть мати свої відмінності. До прикладу, в Білорусь в’їжджати за свідоцтвом про народження мають право лише діти з районів, які межують з нею. І тільки через пункт пропуск, розташований у їхньому районі. Незнання цих нюансів часто призводить до конфліктів на кордоні.

"Днями ми відмовили в пропуску двом неповнолітнім дітям у міжнародному пункті пропуску "Удрицьк". Вони разом з батьком їхали зі Львова до Санкт-Петербурга транзитом через Республіку Білорусь. Батько в грубій формі висловлював своє незадоволення, повне нерозуміння даної ситуації тільки через своє незнання правил закордонних поїздок", - каже прес-секретар Луцького прикордонного загону Олег Личковський.

З квітня за перевезення пасажирів за кордон відповідають ще й перевізники. Якщо прикордонники висаджують батьків з дитиною, то залізниця або власник автобуса зобов’язаний своїм коштом повернути неповнолітніх додому.

"Згідно з новими вимогами, водій автобуса або провідник вагона рейсів закордонного прямування повинні при посадці пасажирів перевірити в них наявність документів на право перетину державного кордону. У разі їх відсутності вони мають повне право відмовити пасажиру у посадці в транспортний засіб", - каже прес-секретар Луцького прикордонного загону Олег Личковський.

Лише від початку літа луцькі прикордонники висадили з півсотні малих українців.