Таку думку висловив журналістам народний депутат Олесь Довгий, коментуючи прийняті у другому читанні поправки в законодавство Про усунення адміністративних бар’єрів для експорту послуг.

"Замість того щоб зосередитися на експорті послуг, заробітку та сплаті податків, бізнесмен був змушений проходити через численні бюрократичні зволікання. Наприклад, укладати зовнішньоекономічний договір, закріплювати його печаткою, надавати в банк акт прийому-передачі послуг, обов’язково переводити документи з англійської мови на українську. Більше цього немає. Підписи, печатки, як мокрі, так і "сухі", – всі ці анахронізми залишаться в минулому! Це ми знаємо, що таке акт прийому-передачі, а як пояснити це іноземному замовнику, який найчастіше навіть не чув про існування такого документа?", – сказав політик.

"Тепер досить показати електронний договір, а основним підтверджуючим документом для банків буде інвойс (Рахунок-фактура. – Ред.), який надає виконавець робіт", – перерахував переваги нового закону Довгий.

На думку депутата, усунення адміністративних бар’єрів, в першу чергу, позитивно вплине на ІТ-бізнес.

"Це найбільш перспективний напрямок української економіки. Наша країна надає комп’ютерні послуги на більш ніж $1,5 млрд на рік. І цей показник зростає з року в рік", – сказав парламентарій.

Довгий також вважає, що зміни в законодавстві позитивно позначаться на фрілансерів, які раніше уникали роботи в легальному полі через надмірну бюрократизацію процесу.

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада внесла зміни до низки законодавчих актів Про усунення адміністративних бар’єрів для експорту послуг. За проголосувало 270 народних депутатів.

Сам документ був розроблений Програмою USAID Лідерство в економічному управлінні містом спільно з Міністерством економічного розвитку і торгівлі за участю Асоціації Інформаційні технології України, фріланс-біржі Upwork, Центру економічної стратегії і EasyBusiness.