"Думками навиворіт" — неймовірно добрий і зворушливий мультфільм, в який, відчувається, вклали душу. Історія дівчинки Райлі проймає не лише дитину, а й дорослого. Не тому, що розповідь особлива чи насичена оригінальними подіями, а саме тому що проста та звична, як і життя кожного із нас.

Ми бачимо дівчинку іще малям, згодом вона робить перші кроки, грає у хокей, росте та закарбовує у пам’яті найщасливіші миті свого життя, які проживає із дуже люблячими батьками. Аж до одного дня, коли сім’ї Райлі доводиться раптово переїхати в інше місто. Це вибиває в 11-річної малечі землю з-під ніг і починається найскладніший період у її поки що короткому житті.

Автори мультфільму персоніфікували емоції. Ці дотепні персонажі керують пультом почуттів у голові людини. Набір із п’яти емоцій сидить в кожному персонажі, стежить за перебігом подій та приймає ключові рішення. Радість, Печаль, Гнів, Страх та Відраза керують і вчинками маленької Райлі. Усі емоції мають характерну зовнішність та замальовані у відповідні кольори, тож здогадатися, хто є хто на картинці, зовсім не складно (окрема хвала візуалізації та опрацюванню персонажів).

Мультфільм показує напружені стосунки Радості й Печалі, коли обом вкрай складно зрозуміти та прийняти одна одну: поки Радка намагається обмежити Печальку та відсторонити від пульта керування, інша намагається торкнутися до якнайбільшої кількості спогадів та заразити їх смутком. Обставини складаються таким чином, що ці дві ключові емоції випадково губляться глибоко у свідомості Райлі та повинні об’єднати зусилля, щоб врятуватися. Порятунку потребує і сама дівчинка, за пультом керування якої залишилися лише Злість, Відраза та Страх.

"Думками навиворіт" показує, що для щастя людині потрібен весь спектр емоцій, а не лише радість, і що це нормально. Спочатку Радка хоче лише веселитися, але згодом розуміє, що в житті все суттєво складніше: неприродно придушувати будь-яку емоцію, адже кожна із них має своє право на життя та грає свою роль у балансі всередині людини. Інколи немає кращого рішення, аніж віддати Печалі контроль над ситуацією — до цього нас і підводить задум авторів.

У сюжеті мультфільму ще є персонаж із дитинства Райлі — її уявний друг Бім-Бом. Це творіння фантазії, складене з різних тварин та солодкої вати, м’яко доносить глядачеві — минуле потрібно відпускати та інколи приносити його в жертву заради руху вперед, яке б воно хороше та солодке не було. "Думками навиворіт" викликає у глядача ностальгію, адже радість і печаль, що йдуть поруч, — це вона і є.

Студія Pixar вражає тим, наскільки просто, дотепно та доступно доносить малим та дорослим складні речі. "Думками навиворіт" — не просто розважальний відеоряд, а повноцінний багатошаровий витвір мультиплікації зі своєю мораллю. Мультфільм годиться для того, щоб зарядитися добром та просто відчути емоції. Врешті, про них і вся історія…

Чи багато інших сучасних мультфільмів можуть похвалитися тим, що вразили глядача у серце? Таких, що настільки вразили, – небагато. Категорично рекомендовано до перегляду! І добра вам :)

Читайте також: 12 кінопрем'єр літа