Про це сайту "24" розповів голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

Як підкреслює Фесенко, фахівець по зброї заявив, що схожі двигуни виготовляли і в Росії. І навіть зберігатися двигуни, виготовлені на українському "Південмаші", могли теж у Росії. Тобто, наголошує він, ракетні двигуни або технології в Північну Корею могли потрапити через Росію.

Водночас, зазначає політолог, припущення про продаж зброї КНДР треба ще перевіряти і давати оцінку.

"Поки ніяких офіційних заяв з боку американських органів не було. Певні ризики, звичайно, є. І правильно роблять офіційні особи України, що спростовують ці припущення. Але ще більш правильно було б організувати пряму лінію взаємодії між українськими та американськими спецслужбами для перевірки цієї інформації, щоб закрити це питання", – зауважує Володимир Фесенко.

При цьому він нагадує: вже не раз були ситуації, коли Україну звинувачували в продажі зброї різним диктаторським режимам. І тоді були серйозні підозри, що це була спецоперація російських спецслужб.

При президенті Кучмі скандал про поставки зброї роздмухувався, швидше за все, Росією, щоб зірвати зближення України з НАТО. І з цією метою запускали інформацію, що ми продаємо зброю Кадаффі. Потім була відома історія з "Кольчугами" для Хусейна, яка спиралася на "плівки Мельниченка", але ніяких підтверджень цьому так і не знайшли,
– говорить Фесенко.

Втім, як переконаний політичний експерт, ризики є тільки в одному випадку – якщо раптом інформація про поставки підтвердиться.

"При підтвердженні інформації про поставки в КНДР зброї будуть серйозні репутаційні втрати для України. Однак, швидше за все, катастрофічних наслідків не буде. А припущень і звинувачень на нашу адресу з приводу офшорів, корупції тощо висловлюється дуже багато", – зазначає він.

Однак, наголошує Фесенко, інформаційна хвиля піднімається росіянами, щоб в черговий раз підставити Україну.

Якщо ми приймаємо інформацію про російський слід, то використання Кремлем цієї інформації у власних інтересах досить очевидно. В тому числі, щоб заблокувати рішення про постачання Україні летальної зброї. І з цієї точки зору версія логічна і правдоподібна. Це робиться не просто щоб дискредитувати Україну, а, перш за все, щоб заблокувати рішення про постачання зброї. Тому необхідно активізувати взаємодію спецслужб України і США,
– наголосив Володимир Фесенко.

Нагадаємо, американське видання The New York Times опублікувало матеріал про дослідження, автор якого, посилаючись на американські спецслужби, пов'язує успішність випробувань північнокорейських ракет із можливим використанням двигунів з українського заводу "Південмаш".