“Мені здається, що цей виклик - для Вас, наступного покоління, особливо для новаторів, науковців, інженерів - це Ваш виклик. Кожен з Вас тут повинен допомогти збудувати майбутнє України. І Ви ні в якому раз не повинні виїжджати за кордон і розбудовувати чужі країни”, - сказав посол США в Україні Джон Теффт.

На думку посла країни, де майже кожен 6-й вчений - іммігрант, українська молодь не повинна позбавляти країну інтелектуального розвитку. Втім, вітчизняні реалії в цьому напрямку далекі від оптимістичних.

“Вся Європа і Америка зацікавлена забирати наших студентів і забирає до сих пір. Наші дипломи котуються навіть без нотарифікації там, і технічного напрямку всіх наших програмістів, і інших спеціальностей, і з різних напрямків теж саме - вони працюють, їх залучають, запрошують, але не всі. Декілька залишаються у нас, не всі, але видатні ще залишаються у нас”, - каже проректор НТУУ "Київський політехнічний інститут" Геннадій Варламов.

На думку експертів, найчастіше готуються до виїзду за кордон представники технічних спеціальностей. Серед студентів, які вивчають IT-технології, ця цифра сягає 90%.

“Це навіть дуже гарний шанс, мені здається, для того, щоб Україна почала краще жити, для того, щоб наші молоді фахівці на деякий час їхали, припустимо, в ті ж США, Німеччину, Європу, так, і отримували якийсь досвід, потім приїжджали назад і втілювали цей досвід в життя тут, у себе на Батьківщині”, - сказав студент НТУУ "КПІ" Дмитро Фішман.

Водночас, згідно з даними дослідження інституту зв'язків з діаспорою "Львівської політехніки", майже половина опитаних молодих людей до 30 років прагнуть виїхати з України на постійне місцепроживання.