Таку думку сайту "24" висловив політичний експерт Сергій Постоловський, коментуючи акції протесту, що відбулися в Києві 15-16 листопада.

За словами політолога, в України за три роки немає особливих ні соціально-політичних, ні економічних успіхів. Тому це найкращий період – коли в суспільстві переважає апатія, невизначеність – щоб дестабілізувати внутрішню ситуацію, використовуючи для цього акції протесту.

Це робиться, щоб, по-перше. перевірити здатність влади контролювати внутрішню ситуацію. По-друге, це тактика боєм з боку Росії для апробування слабких місць державності України,
– вважає експерт.

Водночас, на думку Постоловського, спроби розхитати ситуацію в Україні спрямовані на те, щоб добитися дострокових парламентських виборів. Але, зауважує він, треба розуміти, що такі вибори мало що змінять, якщо не буде ухвалено новий закон.

Потрібне нове законодавство, яке б нівелювало ризики підкупу виборців і фальсифікації результатів голосування. За старим законом зміняться певні обличчя, але політика і суть підходу народних депутатів до своєї роботи залишиться такими ж. Тому йде банальна боротьба за владу, де державний інтерес і громадянські потреби на останньому місці для політиків,
– наголошує політолог.

При цьому, зазначає він, за три роки стратегічних висновків нова влада не зробила. Немає яскравих кроків, якими можна було б пишатися. Стримання ворога на сході – це завдяки потенціалу українського народу.

Зараз буде річниця Майдану, і всі знову почують логічні і справедливі питання від українців до влади: чому не знайшли ні одного вбивцю людей, жодного снайпера?
– відзначає Постоловський.

Він наголошує: політичні опоненти влади і української державності особливо використовуватимуть всі промахи влади. Вони маніпулюватимуть економічними показниками, падінням соціальної підтримки населення.

Водночас, чим далі будемо рухатися, тим більше буде приходити усвідомлення і для політиків у тому числі, що за старими шаблонами, під які можна завуалювати якісь нові гасла, не вийде жити. Україна переросла це. Сьогодні політична громадянська свідомість українського народу на щаблі вища від свідомості політиків,
– підкреслив Постоловський.

Нагадаємо, 15-16 листопада в Києві пройшли акції протесту. 21 листопада – третя річниця початку студентського Євромайдану, який переріс в Революцію Гідності і призвів до зміни влади в Україні.

Розгорнутий матеріал про досягення і провали за три проки після Майдану читайте в понеділок, 21 листопада.