Про це сайту "24" повідомив виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Олександр Леонов.

Читайте також: Дейдей, Лозовий та інші: за що ГПУ хоче зняти недоторканність з депутатів

Як зазначає експерт, цього тижня липня народних депутатів очікує випробування – голосування за зняття недоторканості зі своїх колег. Інтрига, зауважує він, полягає в тому, що під ударом опинилися представники абсолютно різних депутатських фракцій та груп – від провладних до опозиційних та представників так званого "парламентського болота".

Вибіркова підтримка подань ГПУ буде трактуватися як прояв "подвійних стандартів" та небажання боротися із корупціонерами у власних лавах. Отже, народних обранців очікує непросте випробовування,
– говорить Леонов.

При цьому, за його словами, важливо те, що громадська думка, настрої в суспільстві не сприяють ухилянню від притягнення народних депутатів до відповідальності.

"Спроба захистити "своїх" та здати "чужих" чи загальна солідарність депутатського корпусу обов’язково буде згадуватися під час наступних парламентських виборів. Більше того, вже є спроби "погратися на темі зняття недоторканності" та залучити громадськість до тиску на парламент у цьому питанні – у тому числі через мітинг у день голосування", – зазначає Олександр Леонов.

Читайте також: "Солнце, у нас жизнь такая, с этой дебильной страной" та інші поневіряння Розенблата

Тому, за словами політолога, можна сподіватися на позитивний результат голосування, який може бути торпедований лише у випадку саботажу народних обранців (неучасть у засіданні чи голосуванні).

Також, за словами Леонова, важливо звернути увагу на два моменти. Насамперед, що це перше "масове" подання на зняття недоторканості з депутатів. Отже, голосування створить своєрідний прецедент, який у подальшому впливатиме на розвиток подій.

"Позитивне голосування на певний час зніме гостроту вимог щодо внесення змін до Конституції України в частині недоторканності нардепів, а незгода Верховної Ради, вочевидь, викличе нову хвилю вимог позбавити народних обранців статусу недоторканних", – переконаний експерт.

По-друге, вважає Леонов, позитивне голосування за всі подання засвідчить руйнування дотепер існуючої системи.

Це означатиме, що мандат народного депутата не тільки не може дати гарантії ухиляння від кримінальної відповідальності, а породжує додаткові проблеми – потрапляння під необхідність е-декларування та дію антикорупційного законодавства. Тобто на наступних парламентських виборах ми можемо очікувати якісно іншу Верховну Раду, в якій кількість представників бізнесу може кардинально зменшитись. Саме тому ці голосування можуть визначити майбутнє українського парламентаризму,
– наголошує Леонов.

Нагадаємо, з 11 по 13 липня Верховна Рада має розглянути питання зняття депутатської недоторканності через підозру у причетності до корупції з шести народних депутатів: "фронтовика" Євгена Дейдея, радикала Андрія Лозового, Олеся Довгого , Максима Полякова ("НФ"), Борислава Розенблата (БПП), Михайла Добкіна ("Опоблок").