Про це, коментуючи призупинення Україною імпорту газу і вугілля з Росії, заявив експерт МЦПД Вадим Перебийніс, пише "Апостроф".

За його словами, уряд передбачав постійну загрозу тиску з боку Москви, тому відповідні запаси палива були зроблені заздалегідь.

"Оцінюючи енергетичний баланс, слід також враховувати потенціал нарощування потужностей атомної- та гідроенергетики. А також той факт, що припинення енергопостачання Криму звільнило мінімум 500 Мегаватт потужності Об'єднаної Енергосистеми України", — зазначає Перебийніс.

За словами експерта, росіянам не вдалося дестабілізувати українську енергетику, а у Кабінету Міністрів є час і резерви для додаткових заходів компенсації втраченого імпорту.

Перебийніс не виключає, що багатомісячне відсутність російських поставок внесе певні корективи.

"Але не факт, що Кремль може собі дозволити такий крок. Згадаймо: за два післяреволюційні роки уряд Яценюка зруйнувало міф про смертельність "газпромівського вентиля" для України. Після налагодження альтернативного (реверсного) імпорту Москва знизила ціну вдвічі, і фактично вмовляє нас періодично оновлювати закупівлі. Тепер Київ може і повинен застосувати новий рівень контртиск", — вважає експерт.

Перебийніс переконаний, що в Україні є додаткові можливості для нарощування економічних санкцій проти агресора: станом на сьогодні використано лише третину таких можливостей.

"Уряд поки взявся тільки за Крим і повітряний простір для транзиту російських авіакомпаній. Якщо поставки вугілля та газу не поновляться за пару тижнів — можна, наприклад, закрити автотранспортні перевезення, "відрізавши" російських вантажовідправників від Південно-Східної Європи", — додає експерт.

Читайте також: Це не вони не постачають, а це ми в них не купуємо, — Яценюк про відмову від російського палива