Про це пише директор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник у статті на НВ.

"Судячи із заяв керівництва НАТО і лідерів деяких його членів, на варшавському саміті альянсу можна очікувати ряд серйозних рішень щодо зміцнення східних кордонів блоку. Йдеться не тільки про перебування невеликих підрозділів військ в тій чи іншій країні на ротаційній основі, але і розміщення баз НАТО (в тому числі з важкою технікою) на його східному фланзі", — зазначає автор.

За словами Мельника, це дійсно радикальне рішення, адже п’ять років тому у НАТО не було навіть оперативних планів щодо оборони країн Балтії і східних членів альянсу.

При цьому експерт наголошує, що Москва відповість на зміцнення східних рубежів НАТО.

Варто очікувати нових провокацій, контрзаходів політичного, економічного, енергетичного характеру — як декларативних, так і практичних. У військовому плані — активізації демонстрації сили, небезпечних маневрувань російських літаків, спроб порушення повітряного і морського простору членів НАТО. Проте, якщо вдасться уникнути незапланованого інциденту (який може спровокувати великомасштабний конфлікт), є ймовірність, що Росії, в кінці кінців, доведеться зупинитися. Буде проведена та сама «червона лінія», Росії покажуть межу, за яку не можна заходити,
— вважає Мельник.

На його думку, це має позитивні наслідки і для України, територія якої виявилася одним з плацдармів демонстрації агресивних намірів Росії щодо Заходу.

"За допомогою агресії в Україні Росія, перш за все, посилає сигнал Сполученим Штатам і всьому євроатлантичному співтовариству. Судячи з риторики російських політиків і експертів, вони воюють з Америкою, яка, правда, на цю війну не з'явилася. На період ескалації загрози для України зростають, але після його завершення стане легше не тільки членам НАТО, а й нам. Головне, щоб ініціатива не залишалася нескінченно довго в руках Росії", — зазначає експерт.

Читайте також: У Держдепі США пояснили, як Путін врятувався від найжорсткіших санкцій