Таку думку сайту "24" висловив політичний експерт Тарас Чорновіл, коментуючи заяву Качинського про те, що майбутнє відносин між Варшавою та Києвом опинилось під питанням.

На його думку, ситуація в Польщі демонструє, що крайні праві мало чим відрізняються від крайніх лівих. Абсолютно антикомуністична сила "Право і справедливість", зазначає політолог, насправді поводить себе так само, як Польська об’єднана робоча партія в часи комунізму. А генсек Качинський, який ні за що не відповідає і не має жодних серйозних впливових посад, вважає, що може керувати країною.

Двосторонні стосунки псуються. І, очевидно, ця тенденція продовжиться. Партія "Право і справедливість" – нормальна політична сила. Просто її генсек, який ні за що не відповідає і не має жодних серйозних впливових посад, вважає, що він може керувати країною. На жаль, партія з цим змирилася. Навіть президент Польщі Анджей Дуда, який для України є цікавим і хорошим лідером, боїться без заяв Качинського зробити хоча б крок,
– вважає експерт.

Водночас політолог зазначає, що Україна у будь-якій ситуації, яка, зокрема, пов’язана з Росією, матиме 100-відстокову підтримку Польщі. На відміну від Франції чи Австрії, де проти України виступають проросійські сили.

"В Польщі нашими суперниками і опонентами стали сили, які ще більш антиросійські, ніж українські. Для "Права і справедливості" Путін та його соратники – це вбивці президента Польщі. В цьому відношенні на міжнародному рівні Польща для нас не створює проблем. Тому не треба загострювати ситуацію, адже голос Польщі нам потрібен", – говорить Чорновіл.

Але, за словами політолога, доки Качинський де-факто керуватиме Польщею, а там це терпітимуть, у нас з ними завжди будуть погані відносини на двосторонньому рівні. Та при цьому, на його переконання, йти на якісь поступки Польщі не треба, тому що на вдячність з боку Варшави очікувати не треба.

Качинський зажадає якогось публічного каяття або знесення усіх пам’ятників ОУН-УПА тощо. Це абсурд, який слухати не варто. Тому треба змиритися з тим, що хороших двосторонніх відносин з польським керівництвом у нас найближчим часом не буде,
– вважає експерт.

Хоча, за його словами, треба використовувати те, що Польща все одно є союзником України на міжнародній арені і не влазити в конфлікти, як, приміром, з мером Перемишля. Просто, говорить Тарас Чорновіл, такі речі треба навчитися на певний період ігнорувати. Адже ми зараз не в тому стані, щоб відповідати контракціями і контратаками на якісь не зовсім розумні польські заяви.

Нагадаємо, лідер консервативної правої партії "Право і справедливість" Ярослав Качинський заявив, що майбутні відносини між Варшавою та Києвом опинилось під питанням.

Більш детально про загострення двосторонніх стосунків читайте в матеріалі: Україна і Польща: ще союзники чи вже просто сусіди?