Про це розповів президент Інституту економічного аналізу Андрій Ілларіонов, передає УНІАН.

За його словами, Україна в результаті націоналізації "Приватбанку" збільшила свій держборг на 5% до ВВП, які ляжуть на плечі платників податків.

Читайте також: Експерт оприлюднив першочергові завдання нового голови НБУ

Відтак, він робить висновок, що агресія з боку Кремля не є єдиною причиною економічної кризи в Україні.

"Дані Державної служби статистики України та міжнародних організацій дають досить стійке уявлення, що головну відповідальність за внутрішній фактор економічної кризи несе керівництво Національного банку України. Уряд до цього питання теж є причетним, але це вже питання обговорення", – наголосив економіст.

Як приклад країн, в яких економіка зростає на на фоні військових дій, Ілларіонов наводить Грузію.

Грузія почала процвітати не через 8 кварталів, а через 4. Причім економічне зростання в 2010 році було 6,5%, а за часів війни стало 7,3%. Зовсім інша реакція. При цьому Національний банк Грузії ларі не девальвував та не розтратив валютні резерви. А військові витрати Грузії становили 9% ВВП, а не 1%, як в Україні,
– підкреслив президент Інституту економічного аналізу.

Крім того, він зауважив, приклад Грузії яскраво підтверджує, що не військові дії є основною причиною української кризи. Для порівняння експерт зазначив, що російські найманці та сепаратисти окупували 7% території України, натомість у Грузії було окуповано 20%, а вся територія країни піддавалася авіаційним нальотам і ракетним обстрілам.

Читайте також: Економіка змін: чому Грузія – це Україна за декілька років

"Залежність Грузії від російського ринку не порівняти із залежністю України. В Україні припинилося 30% торгівлі в Росію, в Грузії – 70%. Свідома політика влади Грузії призвела до зовсім інших результатів", – підсумував Ілларіонов.