"Вже нема такого переляку, який ми спостерігали в 2014-2015 роках, коли було незрозуміло, що буде з конфліктом, який ми маємо на Сході, чи буде він поширюватись на всю територію України. Хоч на невеликі відсотки, але економічні показники зростають, це теж дає впевненість потенційним покупцям", – зазначив фахівець ринку нерухомості Олександр Бондаренко.

Дивіться також: Які квартири найбільше користуються попитом серед українців

Охочих придбати житло на вторинному ринку менше. У столиці щомісяця відбувається близько 500 продажів. Фахівці пояснюють це різницею цін. Якщо на вторинному ринку столиці квадратний метр у середньому обходиться в 1000-1200 доларів, то у новому будинку можна придбати більш сучасну квартиру, дешевшу на 20-30%. Наприклад, на початкових етапах будівництва, через можливі ризики, житло пропонують навіть вдвічі дешевше. До того ж, забудовники приваблюють й різними акціями та знижками. Ті ж, хто не бажає ризикувати, все-таки віддає перевагу старому житловому фонду.

Фахівці прогнозують зростання попиту на ринку нерухомості й на наступні півроку. У зв'язку з цим вже восени можливе подорожчання квадратних метрів на 10-15%, особливо в нових багатоповерхівках. До того ж, забудовники змушені піднімати ціни через зростання вартості робочої сили та й самих будівельних матеріалів.