Таку думку сайту "24" висловив директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.

"Контекст конфлікту між двома авторитетними правоохоронними органами набагато глибший. НАБУ і САП формувалися знизу. Їхні повноваження та керівники делеговані громадянським суспільством, підтримуються громадськими організаціями та рухами, антикорупційними і неурядовими організаціями з серйозною західною підтримкою. ГПУ – це інститут радянського і пострадянського періоду. І західні партнери завжди вважали, що ГПУ, незалежно від того, хто нею керує, – це інструмент еліти, правлячих кіл", – зазначив політолог.

За словами Карасьова, ГПУ формується в результаті елітних домовленостей. Президент подає кандидатуру, а парламент голосує. Але парламент – інструмент еліт, а не представництва громадянського суспільства. НАБУ І САП підтримуються суспільством. На їхній стороні негласно і західні партнери.

Луценко – один із лідерів Майдану, авторитетний політик, але вмонтований у правлячу еліту. Він маневрує, щоб активність НАБУ і САП не була надмірною і не виходила за якісь неформальні, непублічні червоні лінії та не вторгалася в серцевину нинішнього правлячого класу,
– наголосив експерт.

В той же час Карасьов зазначив: еліта не може не побоюватися НАБУ і САП. Тим більше, що за ними громадськість і Захід, насамперед, США.

Досвід Національного антикорупційного бюро Польщі показує, що іноді цей орган, який розслідує корупцію у вищих ешелонах влади, може стати дубиною для чистки еліт у руках тієї чи іншої правлячої групи, яка таким чином прибирає конкурентів,
– зауважив експерт.

Він нагадав, що один із керівників антикорупційного бюро в Польщі був згодом засуджений за перевищення повноважень.

"Можливо, тому нинішня правляча еліта побоюється, щоб НАБУ і САП не стали занадто самостійними і не були використані свідомо або "втемну" для остаточної зачистки пострадянської еліти. Навіть, якщо вони були на Майдані і прийшли на зміну корумпованому режиму Януковича", – сказав Карасьов.

Нагадаємо, керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький звинуватив генпрокурора Юрія Луценка в саботажі в процесі притягнення до відповідальності харківського судді-хабарника.

Раніше, 5 серпня, слідчо-оперативна група ГПУ намагалась провести обшук у Національному антикорупційному бюро.

Читайте також: Полювання на корупціонерів: як ГПУ і Антикорупційне бюро ловлять хабарників