Таку думку висловив експерт з енергетики Геннадій Рябцев у коментарі сайту "24".

В рамках цієї угоди буде проведена робота, яка має показати, як саме наші системи можуть бути синхронізовані з європейською,
– зазначив експерт.

За його словами, завдання України сьогодні – це під’єднати нашу енергетику до європейської, як фізично, так і завдяки логістиці. Для цього потрібно буде створити єдиний центр управління потоками електричної енергії.

Читайте також: Хакерська атака на ДТЕК: в компанії повідомили деталі

Водночас Рябцев заявив, що зараз українська енергосистема з’єднана лише з так званим Бурштинським островом, лише з нього здійснюється енергетичний експорт в Європу.

Однією з важливих цілей об’єднання енергосистем є взаємне страхування у моменти пікових навантажень.

Нагадаємо, голова компанії "Укренерго" Всеволод Ковальчук повідомив, що Україна підписала угоду про умови приєднання до енергетичної системи Європи у Брюсселі під час Генеральної Асамблеї об'єднання операторів систем передачі електроенергії ENTSO-E

Раніше в Укренерго оприлюднили план розвитку на найближчі 3-5 років. Він включив у себе технічні заходи з підготовки до інтеграції з європейською ENTSO-E, комплексну реконструкцію підстанцій 220 кВ, що передбачає повну заміну фізично зношеного основного і допоміжного обладнання.

На сьогоднішній день Україна досі працює в складі енергетичного об'єднання країн СНД і Балтії. Перехід до складу ENTSO-E означає розрив зв'язків з цими країнами і встановлення роботи з Польщею, Словаччиною, Румунією, Угорщиною.

Згідно з розрахунками "Укренерго", загальна потреба в інвестиціях на період 2017-2026 років складає близько 535 мільярдів гривень. 80% суми необхідні на будівництво нових об'єктів і 130 мільярдів гривень на розвиток магістральних електричних мереж.