Відзначив у коментарі сайту "24" Ярослав Мовчан, голова Національного екологічного центру України

Ці об’єкти не ввійшли до біосферного заповідника. Біосферний заповідник накриває територію в основному природну, там де менше промислової діяльності. Його ідея – це дати можливість відновитися природі, – підкреслив він.

Біосферний заповідник, коментує Мовчан, це не класичний заповідник, де все заборонено. Біосферний передбачає виконання зонування, тобто там може бути також буферна, рекреаційна чи господарська зона.

Программа біосферних заповідників передбачає, що там виконуються мінімум 5 базових завдань: окрім збереження також моніторинг, діяльність орієнтована на освіту, науку, проведення досліджень, – наголосив Мовчан.

За словами експерта, створення біосферного заповідника також дозволить скоординувати наукові програми. У перспективі це можливість розширення цього заповідника в сторону Житомирщини, де вже є Древлянський заповідник, у сторону Білорусії, де є Білоруський радіо-екологічний заповідник. Таким чином великий масив живої природи, в першу чергу, зможе повноцінно відновитися.

Нагадаємо, 1 серпня, вступив в силу закон, який передбачає створення у Зоні відчуження Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника. Заповідник створять аби зберегти типові природні комплекси Полісся, а також продовжити реабілітацію забруднених територій.

Читайте також: Чорнобиль тепер заповідна зона: що про це варто знати