Таку думку сайту "24" висловив голова правління Центру соціологічних та політологічних досліджень "Соціовимір" Сергій Таран, коментуючи затримання російським ФСБ так званих українських "диверсантів" у Криму.

Росія звикла працювати з власними громадянами в інформаційному просторі. Рейтинг Путіна росте, росіяни переконані, що вони найкращі в світі, а навколо одні вороги. Вочевидь, що за цим шаблоном вони хочуть переконати весь світ, що Україна – терористична держава,
– зауважив політолог.

Експерт також зауважив, що факт встановлення міжнародною слідчою групою 100 осіб, причетних до збиття Boeing-777 над Донбасом влітку 2014 року, – серйозний політичний аргумент проти Росії. І, хоча ця справа може затягнутися, бо міжнародні юридичні процедури довгі і ретельні, висновки по ній можуть стати причиною для інших речей.

Якщо буде політично на міжнародному рівні встановлено, що боїнг збили російські громадяни за наказом керівництва російської армії, то це буде серйозною підставою, приміром, для посилення санкцій проти Росії, міжнародної допомоги Україні у військовій сфері. Це все створюватиме те тло, яке даватиме конкретні інструменти тиску на Росію,
– вважає Таран.

Зокрема, зауважує він, йдеться і про порушення прав людини на території окупованого Криму.

Все більше з’являється документів, де Росію називають агресором, а територію Криму окупованою. Зокрема, в резолюції ООН, ухваленій 15 листопада. У вересневому рішенні ПАРЄ, що розставляє трошки інші акценти, ніж було раніше. Це все змушує Росію робити кроки, які б ізолювали її від цих процесів,
– зазначає експерт.

Тому, говорить він, розуміючи, що проти Росії можуть бути порушені справи по воєнних злочинах і тих злочинах, де РФ перебуває під юрисдикцією міжнародного суду, Москва виходить з Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

Це не означає, що світ буде думати інакше. Але це означає, що в Росії є відчуття того, що вони не зможуть контролювати всі процеси, як вони вважали до прийняття цих документів,
– наголосив Сергій Таран.

Нагадаємо, російські правоохоронці заявили, що 15 листопада у Сімферополі затримали зі зброєю громадянина України, який, імовірно, є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України.

Міністр транспорту Малайзії Ліоу Тіонг Лай заявив, що встановлені імена 100 осіб, підозрюваних у катастрофі рейсу MH-17.

А вже 16 листопада Путін підписав розпорядження про вихід Росії з Римського статуту Міжнародного кримінального суду (МКС).