Про це розповів Роман Маселко, експерт з судової реформи Реанімаційного пакету реформ, ГО "Автомайдан".

Ключове завдання — це збір, аналіз інформації стосовно суддів, а також підготовка своїх висновків. Однак, тих повноважень, які отримає Громадська Рада, буде недостатньо для реального впливу на суддів,
— прокоментував він.

Новий закон про судоустрій має набрати чинності після трьох місяців з моменту опублікування, одночасно з Конституційними змінами. Очевидно, лише у вересні може розпочатися процедура стосовно формування Громадської ради.

За словами ж, Романа Куйбіди, головного експерта з судової реформи Реанімаційного пакету реформ, формуватимуть Раду самі громадські організації, які відповідають жорстким критеріям. Це, зокрема, і досвід роботи у юридичній сфері не менше двох років, і рекомендації міжнародних організації. Плюс — ще низка кваліфікаційних вимог стосовно аудиту. Очікується, що саме завдяки таким обмеженням "кишенькові" організації у Громадську раду не потраплять.

Детальніше про судову реформу читайте у статті "Судова реформа: коротко про плюси та ризики".

Нагадаємо, 2 червня Верховна Рада прийняла нову редакцію закону про судоустрій і статус суддів, яка дозволить запустити довгоочікувані судову реформу.

Читайте також: Експерт розповів про створення Вищого антикорупційного суду