Про це сайту "24" розповів виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Олександр Леонов.

Читайте також: Луценко зажадав відставки одного з міністрів: деталі

Політичний експерт зазначає, що під час роботи чергової сесії парламенту, яка розпочнеться через тиждень, ГПУ продовжить направляти нові подання щодо притягнення до кримінальної відповідальності депутатів через підозру в корупції. Також Генпрокуратура повернеться до старих, які не були підтримані нардепами на минулій сесії.

Заяви ГПУ про нові подання щодо притягнення народних депутатів до відповідальності – свідчення того, що інститут депутатської недоторканності дає збої. І на наступних виборах це спричинить ефект зменшення, так би мовити, мегафракції бізнесменів у парламенті,
– зазначає експерт.

Крім того, зауважує Леонов, також позитивний ефект має змагання між ГПУ і НАБУ за те, хто більше подасть таких звернень (офіційно направляє в парламент подання ГПУ– "24"). Але головне – довести до логічного завершення ці справи.

"Вже до кінця року правоохоронцям почнуть ставити запитання, що з цими справами? Тому ГПУ і НАБУ будуть змушені звітувати. І, вочевидь, вони розуміють необхідність мати кілька позитивних прикладів. І саме серед народних депутатів і високопосадовців", – говорить політолог.

Однак, підкреслює Олександр Леонов, проблема в тому, наскільки вдасться правоохоронцям не просто довести справу до суду, а виграти її. Тому що, зауважує він, за весь період незалежності розслідування щодо політиків і чиновників використовували для заробітку. Або ж після того, як справу передавали в суд, включалося "телефонне право". І це, наголошує експерт, виклик для прокурорів, оскільки вони повинні захищати позицію слідчих органів і доводити їхню правоту. Тобто, важливе не тільки доведення провини підозрюваного, а й процедурні питання мають бути бездоганними.

Нагадаємо, 11 липня депутати Верховної Ради дали згоду на зняття недоторканності з трьох народних депутатів: Олеся Довгого, Максима Полякова та Борислава Розенблата. Водночас для зняття недоторканності з Євгена Дейдея та Андрія Лозового необхідної кількості голосів не назбиралось. 13 липня депутати Верховної Ради більшістю голосів підтримали подання генпрокурора про зняття недоторканності, затримання та арешт народного депутата від "Опозиційного блоку" Михайла Добкіна.