Таку думку сайту "24" висловив голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

За його словами, версій вбивства багато. Перша, звичайно, пов’язана із ситуацією в сирійському місті Алеппо, про що чітко сказав убивця посла.

Версії, хто стоїть за вбивством Карлова, різні. Є припущення, що це міг бути хтось із турецької опозиції. Говорять про ісламістів. Треба почекати результатів слідства, але зв'язок із Сирією, безумовно, є. Як мінімум, судячи з того, що кричав терорист. Трагедію в Алеппо переживають в усьому світі, а в довколишніх із Сирією країнах – тим більше. Це сильний емоційний фактор,
– зауважив експерт.

Однак, зазначає Фесенко, критичних наслідків у взаємовідносинах Туреччини і Росії навряд чи варто очікувати. Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган відразу ж подзвонив Путіну, запевнив його в розслідуванні і покаранні всіх винних. Крім того, запланована на найближчий час зустріч у Москві трьох міністрів закордонних справ – Туреччини, Росії та Ірану – для обговорення вирішення конфлікту у Сирії підтверджена. Тому будь-яких змін двосторонніх відносин не буде. Але осад може залишитися.

Тут найнеприємніше для Ердогана і тих, хто відвідує Туреччину, – проблема з безпекою. В Туреччині останнім часом відбулося багато терористичних актів, і є великі ризики для її гостей. Це може вплинути і на відвідування Туреччини російськими туристами. Немає гарантій, що не буде терактів проти російських громадян під час туристичного сезону, як в 2015 році в Єгипті,
– говорить експерт.

Що стосується врегулювання ситуації в Алеппо, то, вважає політолог, це проблема Росії і президента Сирії Башара Асада. Між Туреччиною і Росією щодо Сирії є істотні суперечності. Ердоган не приховує критичного відношення до Асада і виступав неодноразово за те, щоб він покинув посаду президента.

Однак, за словами Володимира Фесенка, Туреччина хоче закріпити свій вплив на півночі Сирії, нейтралізувати курдську проблему на сирійській території біля своїх кордонів. Адже там фактично формується курдська автономія. В цьому питанні, наголошує політолог, у Туреччини є істотні розбіжності з Росією, незважаючи на те примирення, яке відбулося.

Тому і проводиться зустріч трьох міністрів закордонних справ, щоб знайти компроміс. Можливо, Росія і Іран підуть на деякі поступки Туреччині. Наприклад, створення демілітаризованої зони на півночі Сирії. Або зони особливого впливу Туреччини, де б не було курдських військових формувань і сирійських військ. А також, щоб була автономія туркам, які проживають у Сирії біля турецького кордону. Чи вдасться це, невідомо. Каменів спотикання дуже багато,
– говорить експерт.

Нагадаємо, 19 грудня ввечері в Анкарі розстріляли посла Росії в Туреччині Андрія Карлова. Посол Росії в Туреччині Андрій Карлов був застрелений офіцером турецької поліції в художній галереї в Анкарі на знак "помсти" за конфлікт у Сирії.