Наразі немає поки що офіційних підстав робити висновки, що в банку "Михайлівський" є проблеми. Адже, жодних рішень стосовно віднесення банку “Михайлівський” до “проблемних” груп, Національний банк України не приймав. Решта інформації розповсюджується у вигляді чуток. Головне не панікувати з цього приводу.

Таку думку висловив у коментарі сайту "24" Олексій Кущ, радник президента Асоціації українських банків.

Раніше у мережі кружляли різні чутки, але НБУ у своєму повідомленні спростував інформацію про, те, що начебто до цього банку готуються якісь рішення. Я би порадив не сіяти зараз панічні настрої. Тому що, на жаль, банки дуже вразливі до різних інформаційних атак, — прокоментував він.

Позиція банку "Михайлівський": обмеження на зняття готівки викликані технічними причинами. При цьому, термін закінчення обмежень не відомий.

За словами Олексія Куща, приклади, коли НБУ виводив деякі банки з ринку, уже були. Причина цьому– непрозора структура власності.

На жаль, сама структура прийняття рішень Національним банком, підкреслює експерт, у багатьох випадках має суб’єктивний характер. Тому спрогнозувати будь-які рішення НБУ зараз практично неможливо. Можна робити лише певні припущення.

З іншого боку, в сучасних умовах функціонування банківської системи України, багато банків, на певних періодах своєї роботи, вводили такі обмеження. І нині ці фінансові установи продовжують ефективно працювати.

Як бути вкладникам банку? На думку експерта, українські вкладники пристосовані до такої ситуації в українському фінансовому середовищі. Тим більше, що вкладники, котрі мають депозити до 200 тисяч гривень, захищені з боку Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, — переконує фінансовий експерт.

Найгірше, що можуть робити вкладники це, скажімо гуртуватися у черзі в банку і вимагати повернення усіх грошей відразу. Адже, вкладники таким чином пиляють гілку на якій сидять. Банк не може одночасно виплатити усі депозити. Коли починається панічна хвиля, будь-який банк може зіткнутися з великими проблемами. Вкладники повинні діяти зважено і об’єктивно,
— наголошує Кущ.

Радник президента Асоціації українських банків, основною зброєю у боротьбі з конкурентами на банківському ринку, називає інформаційні атаки. За словами Олексія Куща, навіть якщо проти "ідеального" банку запустити інформаційні інструменти, то таку фінустанову швидко можна знищити.

На жаль, конкуренція на фінансовому ринку відбувається не за цивілізованими правилами, а за допомогою негативних інформаційних атак. До того ж такий "ідеальний" банк може виплатити лише 20-30% тих коштів, котрі залучив від вкладників. Решта валюти знаходиться у довгострокових проектах, кредитах, вкладах і так далі,
— додає фахівець.

Зазначимо, з банківської картки Visa у банку “Михайлівський” наразі можна зняти 5 тисяч гривень на добу, з картки MasterCard — 1 тисячу гривень на добу.

Читайте також: На межі банкрутства опинився ще один великий банк