У результаті основний потік іноземного капіталу - спекулятивний, і він не допоможе економіці в стратегічних довгострокових проектах, яких вже зачекалися в регіонах України.

“По-перше, у нас є макропроблеми на рівні країни, які на рівні регіонів дуже важко подолати. Наприклад, законодавство в інвестиційній сфері. Якщо Ви в rada.gov.ua введете “інвестиції”, то знайдете 2500 законодавчих актів, що регулюють цю сферу. Уявіть, інвестор приїжджає в цю країну й намагається щось зробити. Тобто, це такий дикий хаос”, - запевняє віце-президент Української PR-Ліги Денис Богуш.

Крім того, зауважують експерти, до приходу інвестиційного капіталу дуже часто не готові самі регіони - знайти пристойний бізнес-план не так і просто. Для “інвестиційної просвіти” ж банально не вистачає спеціалістів.

“Ми маємо певний дефіцит навіть управлінських кадрів на найвищих рівнях центральних органів виконавчої влади”, - констатує директор Міжрегіонального центру з інвестицій та розвитку Володимир Нікітченко.

Як констатує Нікітченко, в результаті у попередні роки виділені державою кошти на інвестиційні програми в регіонах не були остаточно освоєні. Тому без покращення інвестпланів очікувати результату годі.

Хоча, за словами Прем’єр-міністра Миколи Азарова, наступного року кошти на інноваційно-інвестиційні програми виділять пристойні - 17,3 мільярда гривень.