Унікальність "Архімеда", а саме таку назву отримав комплекс, в тому, що теплова енергія від сонячних панелей може зберігатися у розплавленій солі протягом багатьох годин. Це дозволяє подолати залежність електростанції від часу доби та погоди.

Головна мета цього проекту - отримати знання та перевірити технологію використання розплавленої солі для зберігання електроенергії у промисловому масштабі, - каже головний інженер комплексу "Архімед", компанія Enel Фабріціо Мореллі.

Сонячну енергію збирають спеціальні параболічні дзеркала з площі 30 000 кв. м. Далі вона концентрується на трубопроводі довжиною 5,4 км. У ньому циркулює теплоносій - розігрітий до 550°C соляний розчин. Це суміш нітриту натрію та калію, яка може акумулювати тепло протягом довгого часу.

Головний елемент всієї системи - приймальна труба з розплавленою сіллю всередині. Нею передається енергія від дзеркал, яка потім використовується для виробництва пари. Отриманий газ, своєю чергою, застосовується у генераторній установці комбінованого циклу для виробництва електрики, - розповідає Фабріціо.

Такий метод виробництва електрики компанія Enel розробила спільно з Італійським національним агентством з нових технологій, енергії та довкілля (ENEA). Потужність "Архімеда" - близько 5 МВт. Організатори проекту очікують, що робота електростанції дозволить зекономити в рік 2 100 т пального і знизити викиди вуглекислого газу в атмосферу на понад 3 000 т.

Сьогодні ключовими моментами в енергетичній галузі є правильне прогнозування та розробка проектів для довгострокової перспективи. Події, які відбуваються на півночі Африки, негативно впливають на енергетичний сектор, але, я б сказав, що нічого катастрофічного через це не сталось і не станеться. Важливішим є стабільне зростання енергоспоживання, і саме це питання нам зараз потрібно вирішувати, - вважає віце-президент Enel Green Power Company Інґмар Вільгельм.

Італія посідає друге місце у Європі після Німеччини за використанням енергії Сонця. Комбінування газогенераторного і сонячного енергетичних контурів дозволить значно знизити використання газу, а відтак і витрати на його закупівлю. Проект "Архімед", до слова, поки перебуває на етапі випробування.