Старший віце-президент ICС Ukraine Віктор Валєєв каже, що серйозні вливання будуть після виборів.

Тим часом, фахівці підрахували, що під вибори в Україну буде інвестовано у 2-3 рази більше валютних коштів, аніж під гучно анонсоване Євро-2012. Утім, навряд чи ці кошти надійдуть у реальну економіку.

Зниження довіри інвесторів до українського ринку

"1 млрд доларів під вибори плюс 4 млрд доларів прямих іноземних інвестиції – це 5 млрд. доларів. Ця сума значна, якщо порівняти її з резервами українського центробанку. Резерви перевищують трохи більше 30 млрд", – каже виконавчий директор міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

Менш оптимістично налаштовані експерти Європейської бізнес асоціації. Там відзначають, що зниження довіри інвесторів до українського ринку стає тенденцією. У першому кварталі поточного року інвестиційна привабливість країни знизилась до 2,18 балів за 5-бальною шкалою, що стало найнижчим показником з 2008 року. При цьому основні причини, що зумовлюють погіршення оцінки країни у міжнародних бізнес-колах, залишаються традиційними.

Можливість покращити інвестиційний клімат

Президент ЄБА Томаш Фіала каже, що рівень хабарів у 2011 р. становив 10% від доходу.

При цьому до вже існуючих проблем поганого інвестклімату в Україні додалося погіршення макроекономічних основ. Невдалі спроби налагодити співпрацю з Міжнародним валютним фондом, гальмування євроінтеграції та проблемні газові відносини з Росією. Втім, у ЄБА впевнені, що покращити інвестиційний клімат в Україні цілком можливо. І почати можна з дрібних проблем, якщо відмовлятися від корупції несила.

"Вирішити питання переносу збитків з минулих періодів. Адже на сьогодні у нас склалася така практика, що, на жаль, виникає часто заборона на включення збитків податкову декларацію. Необхідно встановити чітке регулювання з трансферними цінами. Тому що у цій сфері виникає чимало податкових ям", – вваажає виконавчий директор ЄБА Анна Дерев'янко.

Утім, урядовці певні, що вони для розвитку бізнесу вже зробили стільки, як ніхто до них. І тим паче переконані, що усі їхні ініціативи економіці пішли суто на користь.

"Ми кожного дня щось змінюємо, змінюємо, змінюємо. З 1 травня електронний ключ податківці будуть давати безкоштовно. Ми зараз проводимо реформи 2 роки. Я думаю, що ми за цей рік 95% всього переборемо", – запевняє голова Держпідприємництва Михайло Бродський.

Зазначимо, під час зустрічі з керівниками приватних міжнародних інвестиційних фондів, перший віце-прем'єр-міністр Валерій Хорошковський заявив, що українська влада йтиме назустріч потенційним інвесторам і підкреслив, що питання покращення інвестиційного клімату є пріоритетом у діяльності уряду.