Синдром Мюнхаузена

Такі пацієнти симулюють, перебільшують або навмисно викликають у себе симптоми хвороб, аби мати привід для медичного обстеження, лікування чи навіть хірургічного втручання.

Причини такої поведінки досі невідомі. Психологи припускають, що таким чином пацієнт компенсують брак уваги та турботи. Найчастіше такі хворі симулюють конвульсії, кровотечі чи діарею. Виявити Мюнхаузенів все ж можна: зазвичай вони прекрасно розбираються в медицині, часто лежали в лікарнях, мають незрозумілі симптоми і з легкістю погоджуються на численні обстеження та ризикові операції.

Синдром втім доволі рідкісний – канадський госпіталь проаналізував медичні книги 1300 пацієнтів і виявив, що лише 10 з них імітували свої симптоми. З іншого боку існують думки, що таких пацієнтів значно більше, адже багатьом таки вдається обманути ескулапів.

Іпохондричний синдром

Дещо відрізняється Іпохондричний синдром. Таких пацієнтів не цікавить увага лікарів, але гіпер-струрбованість за своє здоров’я змушує їх звертатись за допомогою. Найчастіше іпохондрики виявляють в себе хвороби серця, шлунку, можуть бути переконані, що у них СНІД при цьому не вірити позитивним результатам, а будь-які запевнення лікаря сприймаються як некомпетентність.

У 80% випадків іпохондрія супроводжується депресією, фобіями та неврозами нав’язливих станів.

Синдром лікарського халату

А ще в таких пацієнтів часто проявляється Синдром лікарського халата, коли кров’яний тиск суттєво підвищується, якщо його вимірює медик.