Минулоріч, за багаторічною традицією обміну локаціями, маршрут аніматорів пролягав російськими містами. Благословив у дорогу мандрівників київський Будинок кіно.

На селекцію цьогорічного мульт-форуму прислали 700 фільмів з 50 країн світу. За десять днів покажуть - близько трьохсот нових, а також добре відомих стрічок, а у конкурсі візьмуть участь більше 130 робіт з 37 країн.

“Крок” з’єднує нас всіх, і за це я його люблю. Це гарний, добрий фестиваль. І головне, що там збирається дуже багато молодих людей”, - каже президент фестивалю Давид Черкаський.

“Мені приємно бути на фестивалі "Крок". Він проходить на кораблі і побути в атмосфері аніматорів-початківців - це чудово. Я проведу три майстер-класи: про мистецтво акторської гри в анімації, про те, як розповісти цікаву історію, а головний майстер-клас буде про те, як саме втілювати яскраві ідеї в життя”, - каже член британської Академії кінематографії Макс Ховард.

Українські й російські режисери анімаційних фільмів нічого між собою не ділять, а усі цікаві роботи, незалежно від місця виробництва, для них - справжнє свято. Сьогодні вони в один голос б`ють на сполох: немає належного державного фінансування, немає кому вчити початківців, а головне - знівельовано засадничий принцип дитячого мистецтва - професіоналізм, щирість і некомерціалізованість мотивів самих творців.

“Мова йде сьогодні не стільки про те, щоб “Союзмультфільм” реанімувати, а щоби взагалі одушевити творчість. Сьогодні взагалі, вибачте, але будь-яка офіцерська дружина буде писати сценарії. Це ж неможливо! За цими заявками нічого не має, а головне, що не має професіоналізму”, - каже почесний президент фестивалю Юрій Норштейн.

Втім, свято на кораблі анімації у дніпровських водах таки буде. Зокрема, серед інших, 21 фільм з Росії, 5 з Білорусі та один український, створений в ко-продукції з Францією, змагатимуться за гран-прі цьогорічного "КРОКу". І, можливо колись, найбільша країна Європи, якою є Україна, зможе представити на цьому фестивалі більше ніж одну гідну мультиплікаційну стрічку.