За прогнозами міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings зростання ВВП України у поточному році складе 2%, а інфляція - 15%. Про це повідомляє РБК-Україна.

Як йдеться у повідомленні, дефіцит поточного рахунку в 2016 році складе до 3% від ВВП у зв'язку із скороченням обсягів експорту на 11% через припинення угоди про зону вільної торгівлі з Росією.

На думку експертів Fitch, в поточному році економіка України почне знову зростати після падіння на 9,9% в 2015 році, а середньостроковий потенціал економіки складе 2%. Причинами стримування зростання національної економіки експерти називають втрату російського експорту, збройний конфлікт на сході країни, низькі ціни на сировину і послаблення фінансового сектора.

Крім того відзначається істотне зниження рівня інфляції з 60,9% в травні 2015 року до 20,9% - у 2016. Прогнозований рівень інфляції в Україні в поточному році складе в середньому 15%.

Інша найбільше рейтингове агентство, Moody's, також прогнозує зростання ВВП України в цьому році, повідомляє Ліга. Фінанси.

Moody's відзначає, що економіка України залишається вразливою, незважаючи на значне зниження рівня інфляції за останній рік з 60,9% до 9,8% і стабілізацію курсу гривні.

На думку аналітиків Moody's, проведена Україною в минулому році реструктуризація частини зовнішнього боргу сприяла поліпшенню ситуації із зовнішньою ліквідністю.

Про те, що економіка України виходить з рецесії вперше за останні два роки, йдеться у дослідженні агентства Bloomberg, пише Дзеркало тижня.

"Довіра споживачів поступово зростає на тлі низької інфляції, спостерігається номінальне зростання заробітної плати та загалом макроекономічна стабільність", — каже Олена Белан, головний економіст Dragon Capital у Києві.

Як вказується в дослідженні, зростання ВВП України за підсумками першого кварталу 2016 року може скласти 1%.

Поліпшення ситуації продиктоване, як вважають експерти, стабілізацією гривні, яка втратила більше третини від своєї вартості в минулому році, а також інфляції, яка опустилася нижче 10%.

Роздрібні продажі виросли на 1,6% порівняно з минулим роком, а в 2015 році вони впали на 23,9%. Виробництво промислової продукції збільшилося на 3,7% проти падіння на 20,5% роком раніше.

МВФ зберіг прогноз зростання економіки України за підсумками поточного року на рівні 1,5% при інфляції в 15,1%.

Національний банк України прогнозує зростання ВВП за підсумками цього року на рівні 1,1%; такий же прогноз дає і Міністерство економічного розвитку і торгівлі. Номінальний ВВП очікується на рівні 2,262 млрд грн.

Всесвітній банк прогнозує зростання ВВП України в 2016 році на рівні 1%.