Фрідайвери фактично не використовують жодного обладнання: на одному диханні їм під силу пірнути на глибину у понад 100 метрів і пробути під водою до 5 хвилин.

Завдяки таким своїм унікальними можливостям Фред може дозволити собі сповна насолодитися красою підводного світу. Для нього царство глибини - це наче другий дім. Там, де більшість із нас почуваються гостями на чужій території, він як риба у воді.

Фред вважає себе частиною підводного світу. Завдяки своєму багатому досвіду та здібностям, він вже має привілеї на занурення в тих місцях, які для інших - під суворою забороню.

На відміну від традиційного водолазного спорядження, з яким дайвер випускає багато бульбашок, Фред занурюється майже непомітно. Таким чином морські жителі сприймають його за свого. Часто дайвера запрошують дослідники, які не мають можливості майже впритул наблизитися до тварин.

Гідроспелеологія, іншими словами занурення у печери, - це вже зовсім інша справа. Ніякої подачі повітря навіть на зворотному шляху - а це дуже небезпечно. І ця печера особлива - тут проживає унікальна колекція губок і найдрібніших організмів, надзвичайно чутливих до зовнішніх подразників. Вони настільки тендітні, що навіть бульбашки від дайверського обладнання можуть завдати їм шкоди. Тож ця робота під силу лише найдосвідченішим професійним фрідайверам. Адже у надзвичайних ситуаціях швидке повернення просто неможливе.

Фрідайвинг - це не лише надзвичайні фізичні здібності, тривала підготовка і самоконтроль. Це ще й своєрідна філософія.