А все через те, що на всю країну всього 80 ліжок для тих, кого медики вилікувати вже не зможуть.

Лише офіційно в Україні зареєстровано понад 200 тисяч ВІЛ-позитивних. При цьому тільки половина з них перебуває під медичним наглядом.

Паліативна допомога — це догляд на останній стадії хвороби, вже фактично перед смертю. У київському центрі СНІДу такий догляд можуть надати лише 4 людям.

Соціальний працівник Володимир не раз намагався влаштувати своїх клієнтів в інші хоспіси — туди, де приймають онкохворих. Але все марно, тому що це заборонено законом. Пацієнту хворому на ВІЛ чи СНІД паліативну допомогу мають право надавати тільки у спеціалізованих закладах.

Читайте також: Активісти борються із продажем наркотиків в аптеках

У Всеукраїнській мережі людей, які живуть з ВІЛ, куди тільки не писали, щоб отримати адреси хоспісів. Однак це не мало жодних результатів.

"МОЗ, як головний відповідач ще досі відповіді не дав та перенаправив документи у центр контролю над соціально небезпечними хворобами", — розповіла юрист Київського відділення Всеукраїнської мережі ЛЖВ Ольга Трикуль.

У свою чергу, у центрі контролю за соціально небезпечними хворобами запевняють, що мають 80 ліжок для подібних хворих і не бачать потреби у їх розширенні. Аргументи у них дуже прості — на тій стадії хвороби надання ВІЛ-інфікованим хоспісної та паліативної допомоги не є актуальним.