У всі часи професія віщунів вважалася справою прибутковою, проте небезпечною. Вони були на службі в монархів та взагалі у всіх сильних світу цього, які дослухалися до їхніх прогнозів та приймали рішення на основі їхніх віщувань. Коли передбачення виявлялися вірними, на них сипалися нагороди, як з рогу достатку, якщо ж ні – голови невдах частенько виставляли на базарних площах великих міст.

Коли б восьминогу Паулю, який вилупився з яйця два з половиною роки тому, сказали, що за деякий час до його скромної персони буде прикута увага мільярдів футбольних уболівальників у всьому світі, бідолашна тварина, мабуть, забилася назад у свою шкаралупу. Проте хто зна, може головний футбольний віщун свідомо йшов до слави, ну, типу, це круто піднятися у середовищі восьминогів до такого світового рівня. Якби там не було, але факт залишається фактом – сьогодні восьминіг-віщун, який мешкає у океанаріумі в німецькому Оберхаузені, є однією з найзнаменитіших тварин на планеті.

Його шалена популярність б’є усі рекорди – для прикладу, коли ввести в Google фразу Paul the octopus, пошуковик видає приблизно 8 600 000 результатів. Навіть його тезка, апостол Павло (Рaul the apostle), який стабільно не втрачає популярності ось уже більше 2 тисяч років, може похвалитися лише 6 мільйонами посилань. Звісно, доволі недоречно тут порівнювати святе і грішне, проте факт залишається фактом – тварина, яка безпомилково вгадала результати матчів на Мундіалі-2010, значно більше цікавить користувачів, ніж святий.

Звісно, що в такого супер-віщуна не може не бути ворогів – для прикладу, деякі німці сплять і бачать, як вони поїдають суп з восьминога. Окрім німців, на Пауля ополчилися і футбольні фанати Австралії, Сербії, Гани, Великої Британії, Аргентини та Уругваю – всіх тих команд, яким восьминіг передбачив поразку на цьому чемпіонаті світу. Іспанці ж готові його насити на руках. Дійшло навіть до того, що прем’єр-міністр країни Хосе Луїс Сапатеро пообіцяв взяти Пауля під особистий захист, якщо йому будуть погрожувати. Тут дамо волю польоту фантазії – ось Пауля привозять до Мадриду, на його честь влаштовують бучні гуляння, тварині надають громадянство, його охороняють елітні спецпідрозділи іспанських збройних сил – коротше кажучи, все, що душа забажає. Жаль, що Паулю, вочевидь, насолоджуватися цими земними благами доведеться ой як недовго – вік восьминогів напрочуд короткий, мало хто з них доживає до чотирьох років.

Але слава – тягар важкий, і мало кому зі смертних вдається довго нести цю ношу. Так само і з Паулем – його власники стверджують, що він занадто змучився, передбачаючи результати матчів чемпіонату світу, і все, що йому зараз потрібно – добрий відпочинок. Відтак, добре відпочивши та під’ївши свіжих молюсків, головоногий радуватиме відвідувачів океанаріуму, як він це і робив раніше.

Втім, я переконаний, що слава його не померкне у віках, ну, принаймні, до наступного мундіалю – це точно!