Про це йдеться у повідомленні прес-служби Національної гвардії України.

"Були нанесені танкові, мінометні удари та удари з ПТКРів по блокпосту Національної гвардії України, що розташовувався поблизу селища Маринівка (Донецька область). Вогонь вівся більше години. Сили Національної гвардії України відбили удар та перейшли у наступ, у результаті чого терористи відступили до населеного пункту Степанівка", — йдеться у повідомленні.

За словами речника РНБО, протягом минулої доби, під час запеклих боїв з терористами на сході України загинули 11 українських військовослужбовців.

Про це повідомив речник РНБО Андрій Лисенко під час брифінгу.

За нашими даними, вони є точними і перевіреними, за минулу добу загинули 11 українських військослужбовців,
— сказав Лисенко.

Натомість речник РНБО зазначив, що під час робіт з відновлення інфраструктури у Слов’янську були знайдені звалища із сотнями тіл загиблих бойовиків. Трупи були покинуті та просто присипані землею.

Лисенко також додав, що за наявною інфомацією деякі з цих "поховань" заміновані терористами.

Запеклі бої в зоні АТО

Речник Інформаційно-аналітичного центру РНБО Андрій Лисенко повідомив, що найбільш запеклі бої з бойовиками точаться у районі населених пунктів Амвросіївка, Маринівка, Ізварине.

Про це він сказав на сьогоднішньому брифінгу.

На підтримку українських військових підрозділів активно діє артилерія та авіація. Cьогодні у районі села Григорівка Луганської області бойовики напали на блокпост сил АТО. Напад успішно відбито. Втрат немає, - повідомив Лисенко.

Лисенко також розповів про ситуацію на кордоні. Він повідомив, що тривають жорсткі протистояння за відновлення контролю на державному кордоні. Терористи та російські найманці продовжують обстрілювати місця дислокації українських підрозділів.

При цьому, як повідомляє Держприкордонслужба України, протягом доби зафіксовано близько 10 фактів обстрілу прикордонних підрозділів.

Міноборони повідомляє, що станом на 18:00 ситуація в зоні проведення Антитерористичної операції залишається напруженою, зокрема, обстріляно позиції АТО поблизу Дмитрівки, Червонопартизанська та Провалля.

В районі населеного пункту Дмитрівка з напрямку РФ обстріляний мінометним вогнем та артилерійськими установками калібром 152 мм опорний пункт ротної тактичної групи однієї з аеромобільних бригад ЗС України, залучених до АТО. Озброєні бойовики наблизилися до опорного пункту на відстань 600-800 метрів, але атака противника була відбита рішучим вогнем. В ході запеклого бою п’ятьох українських військовослужбовців поранено, втрати противника уточнюються, - йдеться в повідомленні.

Президент України Петро Порошенко підписав Закон про визнання учасниками бойових дій всіх громадян, задіяних в АТО.

Закон України №1547-VII передбачає внесення зміни до статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

Обстріл України

У мережі з’явилося відео, зняте випадковим свідком в районі Ковалевського ставка поблизу Гуково (Ростовська область), на якому видно, як з системи залпового вогню “Град” ведеться стрільба, ймовірно, у бік України.
Про це йдеться в повідомленні на сторінці Євромайдану у Facebook.

Звільнити льотчицю Савченко

Зустріч українського консула Геннадія Брескаленко з льотчицею Надією Савченко таки відбулася у слідчому ізоляторі № 3 у Воронежі.

Савченко розповіла українському консулу подробиці свого викрадення.

Про це Президенту Порошенку доповів Міністр закордонних справ України Павло Клімкін, передає прес-служба глави держави.

Надія Савченко підтвердила, що без її згоди її було незаконно вивезено з території України з мішком на голові та у наручниках. При цьому викрадачі змінили кілька машин,
- йдеться в повідомленні.

Протестуючи проти незаконного вивезення до іншої держави та вимагаючи зустрічі з консулом, українська льотчиця оголосила голодування. У зв’язку із тим, що до неї допустили консула, вона голодування припинила.

У переговорах зі світовими лідерами Президент Порошенко постійно наполягає на звільненні всіх заручників, включно з Надією Савченко, - наголосили у прес-службі.

Російський адвокат, захисник Надії Савченко Марк Фейгін заявив, що українська льотчиця не брала безпосередньої участі в бойових діях в Донбасі.

Савченко не брала участь безпосередньо в бойових діях, займалася роботою в допоміжних підрозділах, виносила поранених і вбитих", - написав він у "Твіттері в середу.

Захисник підтвердив, що льотчиця оголошувала голодування, вимагаючи зустрічі з українським консулом.

8 днів вона голодувала, вимагаючи зустрітися з представниками України та адвокатами. Зараз вона не голодує, - повідомив адвокат.

Торкаючись інкримінованих в Росії українкою злочинах, Фейгін написав: "Російських журналістів вона не вбивала".

Адвокат повідомив, що найближчим часом захисники обвинуваченої від її імені подадуть ряд заяв до правоохоронних органів, а також домагатимуться зміни запобіжного заходу.

Слідчі дії з нею проводилися, її допитували. Вона офіційно дала свідчення, в ході дачі яких не визнала свою провину, - розповів адвокат.

Народний депутат від “Батьківщини” Олександр Бригинець повідомив, що перебуває під арештом у транзитній зоні Білорусі.

Сиджу під арештом із 2 громадянами Грузії. Біля входу - капітан з дубінкою. Тут є телевізор, дивани і туалет. Мене не впустили на територію Білорусії. Причини не зрозумілі. Ніколи нічого поганого не робив і не говорив про Білорусію, тому вчинок Лукашенка для мене дивний, - написав Бригинець у Facebook.

Бригинець із колегами прямував у російський Воронеж, аби провідати незаконно арештовану українську льотчицю Надію Савченко. Політик зазначив, що решта його команди продовжила свій шлях у Воронезьке СІЗО.

Санкції проти Росії

США ввели санкції проти низки компаній-представників російського військово-промислового комплексу.

Згідно із повідомленням Мінфіну США, під санкції потрапили корпорація "Алмаз-Антей" та концерн "Калашников", а також НПО "Іжмаш", НПО "Базальт", "Уралвагонзавод" та КБ приборобудування.

Санкції введені також проти віце-спікера Держдуми Сергія Нєвєрова, помічника президента Росії Ігоря Щеголєва, а також міністра по справах Криму Олега Савельєва.

При цьому, Європа розширила санкції проти РФ, але до третього рівня не дійшла.