Про це повідомляє прес-центр АТО.

У прес-центрі зазначили, що з 9.20 до10.45 тривав обстріл з крупнокаліберної снайперської гвинтівки та з мінометів блокпосту на горі Карачун.

Крім того, приблизно опівдні на дерев’яному мосту в с. Закотне на фугасі підірвався автомобіль "Урал". Один військовослужбовець поранений.

Також російський безпілотник скинув гранату на контрольний пункт десантників в районі Дякового. Втрат немає.

За інформацією відділу з питань захисту населення і території від надзвичайних ситуацій Луганської міськради, за минулу добу у місті сталося кілька надзвичайних ситуацій і збройних зіткнень.

У місті від снарядів і стрілянини загинули щонайменше 2 людини.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що Миколаївка Донецької області під контролем українських військ.

"Миколаївка повністю під нашим контролем! Захоплено близько 50 бойовиків, які склали зброю", - написав він у Facebook.

Про успішне звільнення Миколаївки від терористів Міністр оборони України Валерій Гелетей та командувач Національної гвардії Степан Полторак доповіли Президенту України Петрові Порошенку.

У бойовиків почалася паніка. Звільненим заручникам запропонують можливість оздоровлення, - повідомили у прес-службі Президента.

Під час операції у полон захоплено більше 50 бойовиків, серед яких є громадяни Росії, на чолі з лідером на прізвисько "Скорпіон". Звільнено 150 жінок та дітей, які більше 2 діб знаходились у підвалі Будинку культури Миколаївки та яких бойовики збиралися використати в якості живого щита.

Додамо, Порошенко заявив, що Україна готова до проведення наступного засідання Трьохсторонньої контактної групи вже 5 липня.

В Артемівську було обстріляно будівлю міської прокуратури, в якому розташовувся штаб терористів.

У результаті перестрілки, яка тривала з різною інтенсивністю близько 20 хвилин з використанням автоматичної зброї, гранатометів і великокаліберних кулеметів, була знищена "Газель", що стояла поруч з будівлею прокуратури.

Надзвичайний стан у енергетиці

Народні депутати підтримали у першому читанні законопроект 4117а "Про особливий період в паливно-енергетичному комплексі", внесений на розгляд прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком.

За відповідне рішення проголосували 237 нардепів.

Як зазначається у пояснювальній записці до документа, цей законопроект визначає підстави введення особливого періоду у паливно-енергетичному комплексі та встановлює правові та організаційні засад функціонування паливно-енергетичного комплексу в особливий період.

Зокрема, законопроект дає визначення, що "особливий період у паливно-енергетичному комплексі" - це період функціонування паливно-енергетичного комплексу в умовах обмеження та/або припинення постачання енергоносіїв (енергозабезпечення) на територію України, а також в інших випадках, визначених законом.

Окрім того, депутати Верховної Ради у першому читанні ухвалили законопроект 4116а "Про внесення змін до деяких законів України щодо реформування системи управління Єдиною газотранспортною системою України".

За відповідне рішення проголосували 229 народних обранців.

Законопректом пропонується створити оператора єдиної ГТС України, при цьому контрольний пакет акцій оператора закріплюється у державній власності. Решту акцій може бути передано газотранспортним підприємствам країн-членів ЄС та США.

Остаточне рішення стосовно участі іноземного інвестора у складі оператора ГТС ухвалюється Верховною Радою.

Про зміни в уряді

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк запропонував розпочати публічний процес консультацій стосовно перереформатування Кабінету Міністрів України.

Хочу публічно наголосити: я пропоную розпочати процес консультацій про перереформування і посилення складу Кабінету Міністрів України, - заявив у стінах Верховної Ради Арсеній Яценюк.