Мир, труд, травень

У центрі Києві відбувся мітинг приурочений до Дня міжнародної солідарності трудящих. На мітинг вийшли люди з червоними прапорами та плакатами, на яких написано гасла, відомі ще з радянських часів, як от: "Мир, труд, травень". Всього зібралося близько тисячі учасників маршу.

Першотравень у Києві
Першотравень у Києві

Учасники мітингу до згодом висловили свої вимоги до Кабінету міністрів України. Так, вони вимагають 5 кроків: забезпечити конституційне право на своєчасне отримання зарплат і ліквідувати заборгованості по ній, забезпечити нову політику зайнятості, продовжити реформування оплати праці.

Однак, учасники маршу "трудящих" за свою присутність на акції також отримали "зарплату". По завершенню мітингу учасникам видавали по 60 гривень. Деякі з активістів поводились агресивно та кидались на журналістів. Дехто ж охоче говорив про те, що прийшли за грошима.

Читайте також: Чому Європа та весь світ відзначають 1 травня

Журналісти 24 Каналу зняли на відео, де учасники відверто говорять про отримані гроші, а от деякі учасники акції скаржаться, що заплатити їм обіцяли – однак грошей вони так і не отримали.

Першотравневі провокації

Першотравневі мітинги з нагоди Міжнародного дня праці минули з порваними прапорами, словесними суперечками та сутичками.

У Вінниці кілька десятків пенсіонерів зібрались у центрі міста. Молодики з громадської організації "С14" намагалися розігнати першотравневий мітинг представників лівих сил – вони увірвалися у натовп людей похилого віку з вигуками "Україна понад усе!" та "Комуняку на гілляку".

Штовханина у Вінниці
Першотравень у Вінниці

Між сторонами зав'язалась сутичка, та поліції вдалось розборонити юнаків та мітингувальників. Постраждалих внаслідок штовханини не зафіксовано.

Першотравень у Вінниці
Внаслідок сутичок у Вінниці ніхто не постраждав

У Херсоні на площі Героїв у парку Слави зібрались одразу два мітинги. Понад півсотні прихильників "русского мира" з червоними прапорами та гаслами проти підвищення тарифів і військових дій у зоні АТО хотіли відзначити 1 травня, але зустрілись з ветеранами АТО, представниками "Правого сектору" та інших національно-патріотичних організацій, які святкували 100-річчя Першого українського добровольчого полку імені Богдана Хмельницького.

Першотравень у Херсоні
Першотравень у Херсоні

В якийсь момент сторони, які мітингували одночасно, зійшлися впритул. У напружену ситуацію втрутилась поліція і розборонила сторони, припинивши конфлікт.

Ще один мітинг відбувся у парку Слави біля пам'ятника Невідомому солдату. У парку зібралось близько 150 осіб – представників лівих і національно-патріотичних сил, між якими відбулась бійка, але правоохоронці не допустили загострення конфлікту.

У Харкові на площі Конституції майже півтори сотні людей з червоними прапорами скандували: "Мир. Труд. Май". Аби не допустити антидержавних закликів із боку зібрання, на площу прийшли і проукраїнські активісти. Вони очолили колону, несли в руках державні прапори та скандували: "Слава Україні".

Під час першотравневого мітингу пролунали антинатівські гасла, серед яких заклики "зупинити громадянську війну" і "криваву АТО". Одна з учасниць акції принесла з собою кульки у кольорах так званої "Харківської народної республіки".

Однак без інцидентів не обійшлось. Дорогою розірвали один з плакатів демонстрантів. Втім перерости словесним суперечкам у бійку не дозволила поліція, яка супроводжувала мітингарів.

Першотравневий мітинг у Дніпрі теж переріс у сутички. Там мітинг влаштували одразу дві організації: партія соціалістів та незалежні профспілки.

Коли демонстрація профспілок зупинилася на площі, щоб послухати виступ одного з організаторів, до них підійшла колона з прапорами соціалістів. Тоді профспілкові мітингувальники намагалися вручити соціалістам листівки і почалася штовханина. Однак, в ситуацію швидко втрутилась поліція, та розвела дві організації.

Погроми у Франції

Під час традиційної першотравневої демонстрації у Парижі сталися масові заворушення та погроми. В результаті погромів на вулицях Парижа постраждало щонайменше 4 співробітника поліції – один офіцер отримав серйозні опіки.

Погроми у Франції

Спочатку пройшла традиційна хода з нагоди міжнародного Дня праці, яку організували ліво-радикальні профспілки. Як раз під час останньої і спалахнули сутички, оскільки група радикалів кількістю близько 150 осіб вторглася в її ряди. Вони почали кидати у правоохоронців каміння та пляшки із запальною сумішшю.

Погроми у Франції
Погроми у Франції

Фото дня: знайди туристів

В мережі показали кадри з веб-камер, які розташовані в популярних курортах містах Криму. Однак, популярними вони були колись, а за четвертий рік окупації – туристів на них практично немає.

1 травня окупаційна влада повідомили про відкриття нового курортного сезону в анексованому Криму. Однак, не дивлячись на травневі свята та хорошу погоду – пляжі безлюдні. Тож цей курортний сезон вже прозвали "мертвим".


Коктебель


Алушта


Судак