Припинення АТО

Секретар РНБО України Олександр Турчинов вважає, що Антитерористичну операцію на Донбасі потрібно завершити, оскільки в межахх цього формату окуповані території звільнити неможливо. Політик пропонує перейти до нового формату захисту країни від гібридної війни з Росією – визначити на законодавчому рівні окупацію Росією частини території на сході України.

На заяву Турчинова вже встигли зреагувати в Росії. Так, речник президента сусідньої країни Дмитро Пєсков заявив, що Росія не окуповує території, а війна на Донбасі – це внутрішньодержавний конфлікт.

У свою чергу військовий експерт Дмитро Снєгирьов вважає, що заява Турчинова про необхідність змінити формат АТО – це насамперед результати впливу громадської думки і ЗМІ, які змусили керівництво країни змінити риторику. По-друге, розпочалися передвиборчі перегони, і політики намагаються вдягнути жовту майку лідера і першими дійти до фінішної прямої.

Ботулізм в Україні

В Україні спалахнула страшна епідемія ботулізму. Станом на 8 червня випадки цієї хвороби зафіксували у Києві, а також у Херсонській, Вінницькій і Сумській областях. Додамо, що від цієї страшної недуги померли вже двоє громадянина України: у Києві та в Сумах.

В Україні немає сироваток від ботулізму

В Україні немає сироваток від ботулізму

В. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун заявила, що в Україні існує проблема із забезпеченням населення сироватками проти небезпечних хвороб, в тому числі проти ботулізму. Усе тому, що виробники сироваток через малий попит не поспішають реєструвати в Україні ці лікарські засоби.

Ми вже попросили представників Програми розвитку ООН, щоб вони нам передали як гуманітарну допомогу певну кількість доз, щоб ми вже їх мали в наявності,
– заявила Супрун.

За її словами ця гуманітарна допомога ще не прибула до Україна, однак міністерство має певну кількість поодиноких доз.

Нове меню для шкільних їдалень

Відомий кулінар та переможець шоу "Майстер Шеф" Євген Клопотенко отримав грант на написання книги із новими рецептурами для шкільних їдалень. Збірник, який досі використовують, був складений ще у 1957 році і туди лише двічі вносили дрібні правки.

Грант для молодого кухаря виділив фонд "Ашан для молоді". Клопотенко для реалізації своєї ідеї отримав 314 580 гривень. Ці гроші підуть на оплату послуг дієтологів, кухарів, технологів, редакторів, адміністрування проекту і рекламну кампанію. Також частину бюджету планують витратити на отримання усіх необхідних дозволів від держави. За прогнозами Клопотенка, аби втілити свою ідею в життя, йому буде потрібно близько 6 місяців.

Євген Клопотенко створить нову кулінарну книгу для шкільних їдалень

Євген Клопотенко створить нову кулінарну книгу для шкільних їдалень

"Збірник рецептів розроблявся в повоєнний час, і головними критеріями тих років були калорійність і поживність. Наприклад, манка – некорисний, але дешевий, простий і калорійний продукт. Через півстоліття для дітей готують за тими ж технологіями: подають манку з грудочками і кип'яченою сметаною, гумовий гуляш. Шкільне харчування – частина навчального процесу. Чому б нам не реформувати не тільки шкільну програму, але і шкільне харчування?", – розповів Клопотенко.