Пенсійна реформа

3 жовтня Верховна Рада проголосувала за пенсійну реформу. Вона змінить підходи до наповнення пенсійного фонду і закладе основи зростання пенсій. З часом багатолітня бюджетна діра, викликана пенсійним навантаженням, повинна зникнути.

Читайте також: Пенсійна реформа: Порошенко назвав кількість українців, у яких миттєво зростуть пенсії

Коротко основні тези пенсійної реформи:

Пенсія нараховуватиметься з 60 років при стажі від 25 років

Зі стажем до 15 років, пенсію даватимуть після 65 років

Розмір мінімальної пенсії зросте на 11% – до 1452 гривень

Інваліди із дитинства, діти-інваліди, пенсіонери без повного стажу, люди, які не мають права на пенсію відтепер отримуватимуть на 45% більше – 1373 гривні

Для 5,6 мільйона пенсіонерів пенсії в середньому збільшаться на 692 гривні.

Судова реформа

Також у вівторок Верховна Рада прийняла в цілому закон, який забезпечить функціонування нового Верховного суду як єдиної касаційної інстанції, а також нормативно врегулювала процесуальні механізми в судах нижчих інстанцій.

Одним з ключових нововведень закону є визначення Верховного суду як єдиної касаційної інстанції в Україні, а також введення нового порядку розгляд справ Верховним судом. При цьому головне науково-експертне управління Верховної Ради у своїх висновках зазначало, що законопроект спрямований на обмеження кола справ, які підпадають під касацію, а це звужує конституційні права суб'єктів судових рішення і може вилитись у зростання кількості оскаржень рішень українських судів у Європейському суді з прав людини.

Читайте також: Які небезпеки несе судова реформа для українців

Судова реформа
Судова реформа

Згідно з новою редакцією Цивільного процесуального кодексу та Кодексу про адміністративні правопорушення, відповідача, третю особу або свідка, місце проживання, перебування або роботи якого невідоме, будуть викликати в суд через оголошення на офіційному веб-порталі Судової влади України.

Крім цього, закон передбачає створення Вищого суду з питань інтелектуальної власності в системі господарського судочинства.

Призов до ЗСУ

З 5 жовтня по 28 листопада в Україні час призову на строкову службу. У планах – залучити до армійських лав 10 тисяч 460 юнаків віком від 20 до 27 років. Третину з них спрямують до Нацгвардії, а ще 600 хлопців – до Державної спеціальної служби транспорту.

Читайте також: На службу до ЗСУ можуть призвати кількасот офіцерів запасу: названо причину

Призов до ЗСУ
Призов до ЗСУ

Строковиків в зону АТО не відправлятимуть. Хоча дефіцит кадрів, особливо офіцерських, там відчутний. Усі бойові бригади контрактників недоукомплектовані.

Чоловіків намагаються мотивувати підвищенням заробітної плати. Ті, хто воюють на передових позиціях, отримують у середньому 18 тисяч гривень. А у сержантів та офіцерів ще є надбавка за командування під час бою.

Окупований Донецьк

У мережі показали, що залишилось від гіпермаркету "Метро", збудованого неподалік Донецького аеропорту.

"Так виглядає сьогодні той самий супермаркет "Метро", який хоробро взяли штурмом захисники Донбасу в травні 2014 року. Один з небагатьох в історії випадків, коли вкрали не тільки вміст магазину, а й сам магазин", – написав блогер Денис Казанський, який і опублікував знімок на своїй сторінці у Facebook.

Читайте також: Окупований Донецьк продовжує "розквітати": з'явились фото з районів біля аеропорту

На фото помітно, що на місці гіпермаркету "Метро" залишилась лише бетонна конструкція будівлі.

Metro в Донецьку
Metro в Донецьку