Візовий режим з Росією перетворюється на реаліьність?

Щодо запровадження візового режиму з Росією Верховна Рада може звернутися до МЗС вже наступного пленарного тижня.

За словами голови українського парламенту Андрія Парубія, наразі тривають консультації щодо цього питання.

"Я дуже сподіваюся, що наступного тижня ми зможемо вийти на позитивне рішення, і тільки-но я бачитиму, що в залі є голоси, я тут же запропоную постанову про звернення до МЗС з приводу введення візового режиму з Росією", – наголосив політик.

Він також підкреслив, що підтримка запровадження віз із Росією є його особистою принциповою позицією.

Натомість заступник міністра з питань окупованих територій України Георгій Тука вважає, що поки експерти не оцінять наслідків для України, візовий режим з Росією вводити не варто.

За його словами, кілька мільйонів українців працюють у Росії, тож важливо продумати – що очікує громадян після введення візового режиму з Росією.

Додамо, що такої ж думки дотримується і представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко.

Якщо ми говоримо про те, що ми вводимо візовий режим, нам потрібно мінімум 1,5-2 мільярди гривень на створення різних консульських установ. Створювати новий прикордонний контроль у "сірій зоні". Це означає, що ми відтягуємо кордон на територію України?
– пояснила парламентарка.

На її переконання, запровадження віз із Росією не зупинить агресію сусідньої країни та не стане перешкодою для проникнення диверсантів на територію України.

У той же час жителі самої Росії здебільшого ставляться байдуже до ймовірного запровадження Україною візового режиму.

"Як на мене, то я за СРСР. Немає жодних віз, введуть візи – в'їдемо на танках", – зауважив один із москвичів.

Росіяни коментують імовірний візовий режим між Україною та РФ

Перемога чи поразка Мей на виборах

8 червня у Великобританії відбулись позачергові парламентські вибори в нижню палату парламенту – Палату общин.

За попередніми даними, жодна з партій не отримала більшості, таким чином на Великобританію чекає так званий "підвішений парламент".

Станом на вечір 9 червня розподілено 649 місце в парламенті з 650. Таким чином, Консерватори отримують 318 місць, втративши порівняно з попередніми виборами 12 мандатів. Лейбористам своєю чергою дісталося 261 місце – на 31 більше, ніж у них було раніше, у ліберал-демократів 12 місць, а у Шотландської національної партії – 35.

Додамо, що для абсолютної більшості необхідно 326 місць.

Великобританія, вибори, парламент
Результи виборів у Великобританії станом на вечір 9 червня

Зауважимо, що явка на цьогорічних парламентських виборах у Великобританії становила 69% і це найвищий показник за останні 20 років.

За словами британських журналістів, такі підсумки свідчать про примарне майбутнє Мей на посаді прем’єра. Крім того, неясною залишається і доля Brexit.

Цікавим є і той факт, що після того як в Британії було оголошено результати екзит-полу, місцева валюта фунт різко обвалилась на 1,7 відсотка.

Так ринок відреагував на те, що консерватори після перевиборів до парламенту залишаться найбільшою партією, однак вони не отримали абсолютну більшість у палаті громад. Відтак, для створення коаліції їм треба буде об’єднатися з меншою партією. Такий хід подій може значно ускладнити переговори щодо виходу країни з Європейського Союзу.

Щоправда, у підсумку чинний британський прем’єр Тереза Мей все ж зуміла переобратися до парламенту та не планує йти у відставку.

Крім того, до британського парламенту переобрано голову МЗС Великобританії Бориса Джонсона, міністра освіти Джастіна Грінінга, оборони Майкла Феллона, лідер лейбористів Джеремі Корбіна та його заступника Тома Уотсона.

Уточнення для українців щодо безвізу з ЄС

Уночі проти 11 червня країни-члени ЄС не скасовуватимуть візовий режим для України одночасно, а причиною є відмінність у часових поясах.

Так, першими свої кордони для українців відкриють 8 держав-членів Європейського союзу: Фінляндія, Естонія, Латвія, Литва, Румунія, Болгарія, Греція та Кіпр.

Вже о першій годині ночі за Києвом кордони для громадян України своєю чергою відкриє переважна більшість держав-членів ЄС та Шенгену, а саме Австрія, Бельгія, Данія, Іспанія, Італія, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Словаччина, Словенія, Угорщина, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія та Швеція.

Найпізніше ж безвізовий режим серед країн членів ЄС запрацює у Португалії о другій ночі за Києвом, оскільки вона живе за Лондонським часовим поясом.

А серед держав-членів Шенгену, що перебувають поза межами ЄС, останньою буде Ісландія – о третій ночі.

Унікальний автомат для бійців АТО

Винахідник із Рівного з інвалідністю третьої групи Сергій Марков створив дульний компенсатор до автомата, який гасить полум’я та звук під час пострілу, а також допомагає воїну цілитися точніше.

"Те, що я зробив, не має жодна армія у світі. З початком бойових дій на Донбасі подумав, що компенсатор неабияк допоможе нашим солдатам, почав його удосконалювати", – розповів він.

Окрім того, винахідник створив спеціальні імітатори на зброю, здатні підсилювати або приглушувати звук пострілу.

Росія знову знаньбилася

Під час виступу речниці Міністерства закордонних справ Росії Марії Захарової виявилося, що відомство випадково змінило назву своєї країни.

Справа в тому, що користувачі соцмереж звернули увагу на те, що на банері, який був позаду речниці, замість "Российской Федерации" написали "Россиийской Федерации".

Зайва буква "и" вже викликала бурхливе обговорення в інтернеті.

Поки ми тут сперечаємось, чи правильно писати "поїхав на чи в Росію", росіяни просто змінили назву своєї країни. Росіійська Федерація тепер вони. Недодержава. Сміються не лише іскандери – кури іржуть",
– зауважив український дипломат Богдан Яременко.